Koupit či nekoupit iPhone X v roce 2020?

Vydání nového iPhone SE výrazně změnilo rovnováhu výkonu na trhu smartphonů. Pokud jste dříve chtěli získat vlajkové zařízení s pokročilými funkcemi, museli jste si připlatit. Když se spotřebitelé dozvěděli, že kamera na novém iPhone SE, a většina zbývajících specifikací je stará, začali věnovat pozornost modelům minulých let v naději, že nebudou nejen horší, ale v některých ohledech dokonce lepší. Vezměte tedy alespoň iPhone X.

I přes to, že iPhone X bude letos na podzim tři roky starý, což je slušný věk pro smartphone, stále se prodává a přitahuje zákazníky. To je jasně vidět z výsledků vyhledávání na Googlu, kde jsou horní řádky stále obsazeny požadavky „mám koupit iPhone x v roce 2020“ a „je iPhone X relevantní v roce 2020“.  Pokud maloobchodníci nadále obchodují v první desítce, pak se stále vyrábí, což znamená, že Apple stále věří, že má na tomto trhu své místo. Uvidíme, jestli je to opravdu tak.

Řada zařízení, které lze koupit za peníze srovnatelné s iPhone X, je poměrně rozsáhlá. Nicméně, pokud se zeptáte, který smartphone si koupit pro osobní potřebu, vyberte bez váhání iPhone XR. Za prvé, stojí podstatně méně. Za druhé, má modernější hardware než iPhone X. Zatřetí, vzhledem k tomu, že všechny snímky nefotografuje na teleobjektivu, nýbrž na široko, ve špatných světelných podmínkách se ukázalo, že jsou mnohem lepší. Začtvrté, iPhone XR je králem autonomie, kterému předčí pouze iPhone 11.

Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala sestavení iOS 14 beta 2, MacOS 11 beta 2 a další.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz