Kolik vydrží baterka u MacBooku a kde si pořídit náhradní za skvělou cenu?

Ať se jedná o mobilní telefony, notebooky, ale třeba další spotřební elektroniku, každé zařízení disponuje integrovanou baterií, která nám umožní využívat funkce na jakémkoliv místě bez připojení k elektrické síti. V průběhu několika posledních let se tento průmysl výrazně zlepšil a u běžných produktů se tak setkáváme s delší výdrží akumulátoru bez nutnosti dobíjení. Nicméně každý kousek použité baterie má svou životnost a po určité době jsme nuceni pořídit si nový produkt, případně vyměnit baterii za náhradní, což je z ekonomického hlediska rozumnější řešení. Stačí si vybrát správný e-shop. Pokud vlastníte některý z modelů MacBooku, pak můžete kondici baterky snadno zjistit během několika vteřin. Čtěte dál…

Společnost Apple totiž dává možnost uživatelům systému macOS nahlédnout do systémového profilu, kde si zobrazíte veškeré informace o používaném akumulátoru. Naproti konkurenčním modelům tak okamžitě víte, jak na tom jste a můžete případně jednat. Jak zjistit počet nabíjecích cyklů baterie? Podržte klávesu Option (⌥) a klikněte na logo Apple () v levém horním rohu. Následně otevřete Systémové informace a pod záložkou Hardware, kterou si rozklikněte, se nachází záložka „Power“ (nebo napájení, v české mutaci OS X). Přibližně v polovině listu objevíte položku „Počet cyklů“ a „Stav“ jenž napovídá, zda je baterie v pořádku.

Apple na svých stránkách uvádí tabulku s maximálním počtem cyklů baterie. Po dosažení tohoto limitu se baterie považuje za spotřebovanou. U prvních MacBooků Unibody mezi roky 2006-2009 je to například 300 nabíjecích cyklů, pak je třeba baterii pro správné fungování vyměnit. Maximální hranice ostatních modelů, tedy MacBook Pro, či MacBook Air je až 1000 cyklů. Z osobní zkušenosti je však číslo pouze orientační a velký vliv má způsob používání, nižší číslo nemusí vždy nutně znamenat lepší kondici. Náš redakční MacBook Pro 15,4″ z roku 2013 hlásí 256 cyklů, nicméně doplňující zpráva informuje o návštěvě servisu. Proto je tedy třeba vyhledat ověřeného prodejce, který s výběrem baterie případně poradí.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

ZOBRAZIT NABÍDKU BATERIÍ PRO MACBOOK

Obrovský výběr náhradních baterií pro MacBook najdete na stránkách našeho partnera Levné-Baterky.cz, který zastupuje světově známou značku Green Cell. Ať už máte tedy jakýkoliv model jablečného počítače, stačí navštívit jejich internetový obchod. Produkty mají skladem a doručí vám je až domů v nejkratším možném termínu. Navíc nás velmi překvapila pořizovací cena u většiny produktů, která rozhodně potěší. Pozitivní recenze naznačují, že již 16 let odvádějí skvělou práci a každému rádi poradí při výběru nové baterie. Připojte se k revoluci Green Cell a pociťte sílu Fresh Energy!


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz