Kolik stojí výroba jednoho kusu iPhone Xs Max? Budete překvapeni.

Společnost Apple představila v minulém měsíci celkem tři nové iPhony, přičemž nejlevnější model startuje na částce 29.990 Kč. Větší varianta s úhlopříčkou displeje 6,5-palce pak vychází v základní konfiguraci 64GB na 32.990 Kč a pokud jste opravdu náročný uživatel, zvolit si můžete 512GB variantu za neuvěřitelných 43.490 korun. Přestože jsou ceny opravdu vysoké, zajímat vás bude zřejmě cena komponentů.

Zahraniční portál TechInsights zveřejnil ceny komponentů u většího iPhone XS Max, přičemž celková suma vychází na 443 dolarů. V přepočtu na české koruny je to tedy přibližně 10.000 korun, přičemž loňský model X vycházel o 50 dolarů méně. Podle nejnovějších informací je nejdražší OLED panel, což se dalo předběžně očekávat a nový procesor Apple A12 s nárůstem o 6 dolarů.

Cena za displej se v porovnání s loňským rokem zvedla o pět procent, přičemž z níže uvedeného grafu lze vyčíst, že celkově všechny součástky vyšly o trošku dráž. Je však třeba doplnit, že se jedná pouze o částku za jednotlivé komponenty, které nezahrnují vývoj a výrobu, software, marketing a dopravu.

Full graph of the iPhone XS Max component price

Zdroj: GSMArena.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz