Kolik stojí oprava nového iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max?

Přestože letos Apple snížil cenu za základní variantu iPhonu 11, vlajkové modely jsou stále stejně drahé jako dříve. Mnozí byli touto skutečností velmi zklamáni, ale vzhledem ke zvýšeným nákladům na komponenty, které tvoří letošní špičková zařízení, můžeme kalifornské společnosti poděkovat pouze za to, že cenu dále nezvyšovala. Bylo proto logické očekávat, že ceny za opravy nebudou nejnižší.

Společnost Apple se rozhodla neměnit malé části uvnitř zařízení samostatně, existuje totiž možnost poškození sousedních komponent, které jsou téměř těsně vedle sebe, za druhé díky množství lepidla v konstrukci je prakticky zařízení neoddělitelné. Proto jsou vysoké ceny za opravy. Jak uvádí některé zdroje, oprava může někdy vyjít na tolik peněz, že je snazší koupit model předchozí generace. Na kolik vychází například výměna displeje?

MACBOOKARNA.CZBazar použitých iPhonů za skvělou cenu!

Kolik stojí výměna displeje iPhone 11

Pokud neočekávaně poškodíte u zařízení iPhone 11 Pro nebo Pro Max, budete muset zaplatit 329 $ v přepočtu tedy více než 7000 korun. Nezáleží na tom, který model je poškozen, protože cena výměny displeje bude stejná pro zařízení 5,8 palce i 6,5 palce. Tato vysoká cena je způsobena skutečností, že se musí vyměnit celý přední panel, včetně mnoha malých částí – od bezdotykových senzorů po barevné teplotní senzory TrueTone. Výměna displeje iPhone 11 ze zřejmých důvodů bude levnější a bude stát jeho majitele až 199 dolarů, tedy asi 4000 korun. Pokud se zařízení poškodí jiným způsobem, podmínky jsou mnohem přísnější, při vyhořelé základní desce musíte pořídit nové zařízení.

V rámci výměnného programu zaplatíte 599 USD za iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, v tomto případě dostanete jednoduše nový smartphone a starý bude odebrán k demontáži. Na jedné straně se podmínky služby Apple mohou zdát divoké, protože Cupertino nejen omezuje uživatele v jejich právu na opravu smartphonů, ale vyžaduje také hodně peněz na výměnu součástí, které mají být vyměněny. Na druhé straně však taková politika může být velmi užitečná pro ty, jejichž smartphony měly nehodu a již je nelze obnovit.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz