Kdy vyjde aktualizace WatchOS 6 na Apple Watch Series 1 a Series 2?

Společnost Apple toho v posledních měsících uvolnila poměrně dost. Nicméně na starší zařízení, konkrétně chytré hodinky poněkud zapomněla. Aktualizaci operačního systému watchOS 6 můžete nainstalovat na třetí generaci hodinek a novější, zatímco u starších verzí zatím tato možnost neexistuje. Kalifornský gigant tradičně nezveřejnil důvody, které ho donutily odložit vydání watchOS 6 pro Apple Watch Series 1 a Series 2. Čtěte dál…

Jedná se o stejnou metodologii aktualizací, kterou používá Android? Starší zařízení přijímají aktualizace přinejmenším a uživatelé jsou tak nuceni pořídit si novější generaci. Jedinou věcí, kterou společnost považovala za nutné informovat uživatele, je, že aktualizace bude vydána letos na podzim. To znamená, že společnost má celý měsíc na dokončení operačního systému a splnění slibu, který dal uživatelům.

WatchOS 6 je možná největší aktualizace operačního systému pro hodinky, jakou jsme kdy viděli. Koneckonců, právě v letošním roce se Apple dohodl na tom, že Apple Watch budou na iPhonu méně závislé a poskytne jim vlastní obchod s aplikacemi, kde si můžete stáhnout software obcházející svůj smartphone. Jedná se o závažný požadavek na nezávislost vzhledem k tomu, že v jedné z prvních beta verzí aktualizace byla nalezena i zmínka o vestavěném mechanismu pro automatickou aktualizaci . Zjevně si Apple konečně uvědomil, že již není možné pokračovat v umisťování Apple Watch jako dodatku k iPhone.

Proto se nyní musí Apple rozhodnout, jaké inovace z WatchOS 6 odstraní, aby běžel normálně na hodinkách starších generací. V Cupertinu si samozřejmě nemohou dovolit vydat aktualizaci bez inovací slibovaných při prezentaci, protože by to byla vážná rána pro pověst společnosti. Vývojáři proto pracují na optimalizaci funkcí s nejmenší náročností na zdroje. Uvidíme, jak se tato situace vyřeší, nicméně koncem tohoto měsíce se plánuje vydání další bezpečnostní aktualizace watchOS 6.1.

Přečtěte si také:  iOS 14 odhalil hlavní rozdíl mezi iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

Výsledek obrázku pro watchos 6


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz