Kdo rozhoduje o tom, jaké Apple produkty spatří světlo světa?

Je známo, že Steve Jobs, tedy zakladatel společnosti Apple se neustále podílel na vývoji nových a revolučních produktů. Často to byl on, kdo měl poslední slovo ohledně zavedení určité inovace. Ale po jeho smrti se všechno změnilo. Ve firmě se od té doby neobjevila taková osoba, která by si dovolila tvrdě kritizovat neúspěšné myšlenky zaměstnanců. Podle informací z portálu The Information je v současném okamžiku zodpovědnou osobou Phil Schiller, tedy současný viceprezident mezinárodního marketingu.

Právě Schiller je jednou z mála osob, kdo má při vývoji právo veta. Je to on, kdo může říci zaměstnancům, dokonce i těm, kteří mu nejsou přímo podřízeni, že takové rozhodnutí je nesprávné a musí být buď zcela upuštěno, nebo přepracováno nejradikálnějším způsobem. Jak cituje zahraniční zdroj slova jednoho z podřízených, Phil má velký vliv na to, jak se produkty vyvíjí a může snadno projekt zastavit. Dokonce několikrát jednal sám za sebe, co se týká schvalování. Naopak Tim Cook jedná úplně jinak, nikdy si nedovolí seknout z ramene a raději se nejprve poradí s místopředsedy před oficiálním rozhodnutím.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz