Jsou Apple Watch Sport lepší než ostatní modely?

YouTuber PHOTOTRISTAN ve svém videu tvrdí, že Apple Watch Sport jsou lepší než ostatní modely a toto tvrzení dokládá pěti důvody. Zde je pět jeho důvodů společně s dodatky autora článku. Ten vlastnil Apple Watch Sport dva týdny, než je vrátil a zakoupil si ocelovou verzi.

  • 1. Sklo Ion-X je jasnější než safírové sklo.

Autor článku k tomu dodává:

To je do jisté míry pravda, ale jediný okamžik, kdy jsem si toho všiml, byl na přímém slunečním světle, což moc velký bonus není. Po pravdě řečeno druhý model je na přímém slunci srovnatelný. Ovšem není možné ignorovat skutečnost, že safírové sklo je mnohem odolnější proti poškrábání než sklo Ion-X. Tristan tento detail považuje za okrajový, ale já radši budu mít horší viditelnost na jasném slunci, než škrábance na displeji.

  • 2. Pouzdro se tak snadno nepoškrábe.

Autor článku k tomu dodává:

Opět platí, že technicky je to pravda. Nicméně škrábance na pouzdře hodinek nejsou až takový problém. Všechny mé běžné kovové hodinky a pásky mají drobné škrábance. Je to patina. Kdybych chtěl ocelové pouzdro bez škrábanců, je možné ho vyleštit. Pokud máte škrábanec na pouzdru Sport, už se ho nezbavíte.

  • 3. Jsou lehčí a pohodlnější na nošení.

Autor článku k tomu dodává:

S tím souhlasím. Ano, verze Sport je výrazně lehčí. Tohoto detailu jsem si všiml hned, jak jsem své Apple Watch z nerezové oceli aktivoval. Větší

váha byla cítit po prvních devadesát sekund, potom jsem si ani nevšiml, že hodinky mám. Zde nemluvíme o těžkých hodinkách. Někteří tvrdí, že váha potvrzuje kvalitní šperky, ale upřímě řečeno, co se týká komfortu, není zde výrazný rozdíl.

  • 4. Haptická odezva je více cítit.

Autor článku k tomu dodává:

Tristan tvrdí, že haptickou odezvu cítí více, já ale žádný rozdíl necítím.

  • 5. Cena. Apple Watch Sport jsou, i přes stejnou funkčnost, mnohem levnější.

Autor článku k tomu dává:

Toto je absolutně pravda. Zde žádné protiargumenty nemám, cenový rozdíl je obrovský a oproti high-end modelům zde opravdu nejsou žádné nadstandardní funkce. Pokud uvažujete o modelu Sport, je toto, dle mého názoru, důvod proč si je zvolit.

Apple Watch
Apple Watch
Apple Watch Sport
Apple Watch Sport

 


ZDROJwatchware.com
Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz