Jaký je největší problém bezdrátových sluchátek AirPods?

Navzdory skutečnosti, že AirPods jsou v prodeji již od konce roku 2016, vysoký zájem o bezdrátová sluchátka společnosti Apple se do dnešního dne nevytratil. To by však nemělo být překvapující – společnosti se podařilo přinést na trh skutečně průlomové řešení, které nemá na trhu bezdrátových sluchátek obdobné analogie. A všechno by bylo v pořádku, teda až na jednu věc, kterou je omezená životnost AirPodů.

Jak možná hádáte, mluvíme o miniaturních bateriích instalovaných do sluchátek . I přes svou malé rozměry jsou schopné tyto komponenty podle Applu zajistit až pětihodinové přehrávání oblíbené hudby. Taková prohlášení jsou však relevantní pouze pro nová sluchátka – protože jak víte, každá baterie ztratí svou kapacitu v průběhu času. V praxi to znamená, že bezdrátová sluchátka budou pracovat od jednoho dobití kratší a kratší dobu. Je možné baterii vyměnit?

Výsledek obrázku pro airpods

Bohužel vás musíme zklamat, jelikož baterie vyměnit nelze. Faktem je, že AirPods nenabízí možnost uživatelského rozebrání, což je důvod proč je přístup k vnitřním prostředkům možný pouze v případě likvidace. Po zákroku není samozřejmě možné příslušenství znovu sestavit do původního stavu. Jediným řešením tohoto problému je úplné nahrazení novými sluchátky. Podle stanovených sazeb bude nahrazení jednoho sluchátka nebo krytu stát 49 dolarů – 1100 Kč (pokud jsou AirPods stále v záruce) a 69 USD – 1600 Kč (pokud záruční doba vypršela).

Kompletní výměna všech tří komponentů (včetně dobíjecího pouzdra) tak bude stát ještě více peněz, než by vycházel nákup nových AirPodů. V Česku se v rámci jiné cenové politiky budeme bavit o vyšších částkách. Z toho všeho lze učinit závěr co nejjednodušší – uživatelé by měli mít na paměti, že AirPods mají navzdory vysoké ceně omezenou životnost. Zpravidla je to několik let. Po tom, s největší pravděpodobností, budete muset koupit další pár sluchátek.

Výsledek obrázku pro airpods


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz