Jaké změny očekáváme od Apple Watch v roce 2020?

Navzdory skutečnosti, že již nyní působí hodinky Apple Watch jako velmi slibné zařízení, dokáží toho ještě mnohem víc. Není příliš důležité, k čemu byl produkt původně určený, nikdo zaručeně netušil, že se stanou parťákem pro sportování, nebo sledování zdravotního stavu. Důležité je, že si našly svou cestu a postupně nabírají na popularitě u většího počtu uživatelů. V letošním roce však můžeme očekávat velmi rozsáhlý upgrade řady Apple Watch, které nabídnou řadu nových funkcí. Čtěte dál…

Nedávno jsme vás informovali o to, že zdrojový kód systému iOS 14, ke kterému měli přístup zahraniční vývojáři, obsahoval odkazy na funkci měření kyslíku v krvi (saturace) pomocí hodinek Apple Watch. Fragmenty systému nepopisují samotný proces, ale zahrnuje oznámení o normální a nízké úrovni nasycení. Normální úroveň je, když je obsah kyslíku v krvi asi 95 až 100% a nízký – když klesá na 80%. Teoreticky by i první Apple Watch mohly měřit saturaci.

Byly vybaveny speciálním monitorem srdeční frekvence s diodami emitujícími světlo a snímkovacím detektorem. Tento svazek funguje takto: Diody vyzařují paprsek světla, který prochází kůží uživatele, a foto detektor detekuje zbytkovou záři a na základě získaných indikátorů vypočítá hladinu saturace kyslíku v krvi. Jsou dvě možnosti, buď se jim tato technika nelíbila, nebo ji regulátoři neschválili, zatím tedy žádná generace Apple Watch neumožní měřit kyslík v krvi, což je škoda…

Sledování spánku prostřednictvím Apple Watch. Tato funkce, měla být podle spekulací hlavním, charakteristkým rysem páté generace hodinek, jejichž vydání proběhlo loni na podzim. Ale buď se spekulace ukázaly jako falešné, nebo v Cupertinu v určitém okamžiku změnili názor. Příští generace hodinek však bude zřejmě podporovat vylepšené sledování spánku a umožní uživatelům sledovat jeho kvalitu.

Díky integrované funkci sledování můžete nejen ovládat kvalitu spánku, ale také zaznamenávat přechody mezi fázemi rychlého a pomalého spánku. Tato informace může zase tvořit základ inteligentního budíku, který probudí uživatele v optimálním čase probuzení. Existuje však problém, který naznačuje, že stávající modely Apple Watch tuto inovaci nedostanou. Aby hodinky mohly ovládat spánek po celou noc, budou potřebovat kapacitně větší baterii nebo podporu pro velmi rychlé nabíjení.

Konfigurace hodinek v Apple Watch

Číselníky jsou téměř jediné – samozřejmě po řemíncích – schopnost nějak přizpůsobit Apple Watch. Apple však dosud nepovolil jejich úpravy, přizpůsobení pro sebe ani přenos na jiné uživatele. V WatchOS 7 se taková příležitost objeví, a vy si můžete nejprve vytvořit své vlastní ciferníky, vytvářet je z různých dostupných nástrojů ve výchozím nastavení, a za druhé, získáte exkluzivní ciferníky, které vychází například s limitovanou řadou Apple Watch Nike+, Hermes a další. Může se to zdát jako nepodstatná věc, ale v podstatě je ciferník pracovní plochou chytrých hodinek.

Přečtěte si také:  Nabídne očekávaný iPhone 12 menší velikost, než iPhone 8?

Připojte dva telefony k Apple Watch

Očekává se, že s vydáním watchOS 7 se všechny kompatibilní modely Apple Watch budou moci připojit ke dvěma iPhonům současně. Rodiče tak budou moci spravovat hodinky svých dětí a zároveň řídit jejich činnost. Apple Watch nyní může pracovat pouze s jedním iPhonem a pokud chcete připojit druhý, musíte se od prvního odpojit. Kromě toho se plánuje zavedení funkce School Time. Umožní rodičům stanovit přesně definovaný čas, ve kterém bude dítě moci používat, nebo naopak nebude moci používat hodinky. Například, když je vaše dítě ve škole, Apple Watch budou vypnuté, po určité době se zase zapnou.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz