Jak zobrazit GPS souřadnice fotografií pořízených iPhonem?

Pokud často pořizujete fotografie prostřednictvím iPhonu, možná byste chtěli získat přesné informace o tom, kde přesně byly pořízeny. V takovém případě je potřeba mít aktivované polohové služby v Nastavení telefonu při pořizování snímků, přičemž je následně třeba využít bezplatných aplikací k získání metadat.

Takové aplikace pak snadno stáhnete z obchodu App Store, přičemž lze využít například EXIF Viewer LiteViewer Exif, nebo například KoredokoKaždá z těchto aplikací funguje velmi dobře a poskytuje metadata pro fotografie, které v aplikaci otevřete. Získání GPS souřadnic pro fotografii nemůže být nyní snadnější.

EXIF Viewer Lite

Když spustíte aplikaci EXIF ​​Viewing Lite, můžete okamžitě zobrazit všechny vaše fotky v galerii a vybrat jednu nebo klepnout na položky Alba, abyste zúžili vyhledávání. V náhledu u fotografie získáte základní údaje o metadatech, ale pokud klepnete na obrázek, uvidíte všechna data se souřadnicemi GPS v dolní části nad mapou.

Exif Prohlížeč Lite GPS koordinuje iPhone

Prohlížeč Exif

Prohlížeč Exif umožňuje ještě jednodušším způsobem zobrazit souřadnice GPS. Klepnutím na Otevřít v dolní části vyhledejte fotografii. Když vyberete požadovanou fotografii, okamžitě se při procházení dat zobrazí metadata, včetně souřadnic GPS, referencí zeměpisné šířky a délky, nadmořské výšky, směru a dalších.

Exif Prohlížeč GPS koordinuje iPhone

Koredoko

Koryto je další aplikace, pomocí které můžete snadno zobrazit souřadnice GPS. Klepnutím na tlačítko se třemi řádky vlevo dole získáte přístup k vašim albům a vyberte svou fotku. Při procházení obrázků můžete vidět, že se souřadnice ukazují přímo u fotografie, jsou tedy zobrazeny přímo v náhledu.

GPS Koredoko koordinuje iPhone

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz