Jak získat výhodnější mobilní tarif?

Mobilní operátor se vás snaží stáhnout z kůže? Váš měsíční paušál je vyšší, než by se vám líbilo? Schází vám nějaké zajímavé bonusy? Nebo nejste spokojeni se zákaznickou péčí? Poohlédněte se někde jinde. Na trhu operuje stovka operátorů. Porovnejte si všechny jejich produkty najednou pomocí online srovnávače a najděte to nejvýhodnější řešení pro vás. Jak na to?

Doba, kdy byly k dispozici všehovšudy tři mobilní tarify, je dávno pryč. Dnes máme možnost vybírat z nabídky bezmála stovky operátorů. Což někdy ale může být spíše na škodu než k užitku. Určitě znáte to dilema, když si máte v restauraci vybrat z desetistránkového jídelního lístku. Najít si ideálního operátora tudíž může být docela oříšek.

Kdybyste se chtěli seznámit se všemi produkty postupně, například prostřednictvím webových stránek jednotlivých operátorů, zabralo by vám to asi bambilion let. Ani ceníky nebývají nejpřehlednější četbou. Vyznat se, co všechno je v tarifech započteno, kolik dat k neomezenému volání získáte a na kolik vás vyjde hovor ze zahraničí, na to abyste kolikrát měli alespoň dva tituly. Drtivá většina zákazníků proto porovnává pouze tarify od Vodafone, T-Mobile a O2. Anebo to vzdá úplně.

Výsledek obrázku pro mobile use

Přitom není vůbec potřeba, abyste něčím takovým ztráceli svůj drahocenný čas. Výhodnější tarif lze velmi rychle a jednoduše najít pomocí online srovnávačů. Stačí zadat do speciální kalkulačky, kolik volných, SMS a dat potřebujete, a ona vám vyhledá všechny produkty, které vyhovují vašim požadavkům, a přehledně je srovná podle ceny. Ihned tak například zjistíte, kdo nabízí nejlevnější neomezené volání.

Srovnávač samozřejmě myslí i na studenty, důchodce a osoby s průkazem ZTP. V kalkulačce mobilních tarifů najdete pro tyto případy zaškrtávací políčko. Pokud ho označíte, zobrazí se vám zvýhodněné nabídky, které byste v cenících u operátorů hledali velmi těžko.

Dalším důvodem, proč srovnávač tarifů vyzkoušet, jsou neveřejné tarify operátorů, které jsou daleko výhodnější než ty v obchodech či v oficiálních cenících na internetu. Takzvané podpultové tarify operátoři povětšinou tutlají.

Co obsahují a kolik stojí vám prozradí zaměstnanci již zmíněného srovnávacího portálu. Stačí vyplnit své telefonní číslo během srovnání nabídek tarifů a oni se vám v co nejkratší době ozvou. Sehnat se dá například neomezené volání a SMS do všech sítí pod 500 Kč.

Výsledek obrázku pro mobile use

A až vám začne stávající operátor vyhrožovat sankcemi za předčasné ukončení smlouvy, zůstaňte v klidu. Srovnávač Ušetřeno.cz bojuje nejen proti vysokým cenám tarifů, ale i přemrštěným pokutám ze strany operátorů. A svým zákazníkům, kterým sankce hrozí, na ni nějakou tou kačkou přispěje, případně ohlídá, aby přešli k novému operátorovi až v termínu, kdy ji nebudou muset platit.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz