Jak zaheslovat fotografie, poznámky, nebo kontakty v systému iOS?

Pokud si chcete zaheslovat některé soubory ve vašem telefonu, aniž by si mohl obsah kdokoliv přečíst, nebo prohlédnout, určitě se vám bude hodit aplikace, kterou jsme se rozhodli tentokrát otestovat. Jedná se o titul Don’t Touch This – Free Secret Folder and Data Vault to Hide and Lock Photo & Video + Private Browser od vývojářů Apalon Apps, kteří nabízí svůj titul k dispozici zdarma všem uživatelům. Musíte však mít nainstalovaný systém iOS 7 nebo vyšší, přičemž se jedná o univerzální aplikaci, kterou spustíte na iPhonu, iPadu, nebo iPodu Touch. Pokud si tento titul stáhnete, zabere vám na disku 30.8 MB.

pass

Po stažení aplikace  Don’t Touch This – Free Secret Folder and Data si zvolíte libovolný kód, pomocí chytrého zamykacího systému DOT, který známe z operačního systému Android, tedy kostka 3 x 3 u které si pomocí tažení vymyslíte svůj přístupový symbol. Aplikace vám nabídne, že kombinaci zámku zašle v případě zapomenutí na váš e-mail, což je docela výhoda. Zvolit si můžete také klasický numerický čtyřmístný kód. Samotné prostředí aplikace je velmi jednoduché. K dispozici je záložka Media, Notes, Contacts a Browser, možnosti jsou tedy vcelku neomezené.

Pokud si chcete zaheslovat některé z fotografií, pomocí chytré funkce a jednoho kliknutí si vyberete snímky z galerie, které se uloží do prostoru aplikace a přístupné budou pouze se správně zadaným symbolem. Ty fotografie, které si vyberete je však třeba smazat z původního místa, odkud k nim má přístup kdokoliv. Stejně je to u kontaktů, nebo u poznámek. Takže ke svým tajným informacím musíte přistupovat přes novou ikonku na ploše. Jedná se o velmi povedenou aplikaci, která funguje naprosto skvěle. Pokud vaše iOS zařízení podporuje Touch ID, lze uzamknout data na vybraný otisk.

pass1

Pokud tedy potřebujete nutně zaheslovat některé soubory, fotografie, nebo kontakty, určitě tento způsob zabezpečení doporučuji. Aplikace je ke stažení zdarma, přičemž vývojáři vydávají pravidelné aktualizace, které systém zlepšují.

AZPouzdra.cz – Nejlepší pouzdra pro iPhone


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz