Jak spustit nejnovější herní novinky na počítačích Mac?

Za několik posledních let se výrazně zvýšil počet uživatelů, kteří využívají pro své pracovní potřeby MacBook, iMac či iPad. Existuje mnoho důvodů, proč pořídit jablečný počítač, nicméně operační systém macOS je poněkud komplikovanější zejména pro hráče – tyto stroje s výkonným grafickým čipem totiž nejsou určeny pro spouštění zábavního softwaru, ale především na kancelářské, grafické a editační práce. Historicky jsou počítače Mac a hry neslučitelné a dokonce i mnoho vydavatelů a vývojářů nepovažovalo macOS za slibnou platformu pro gaming.

Existuje však alternativní řešení, jak si na vašem počítači Mac spustit nejnovější herní novinky. Nemusíte k tomu ani instalovat Windows, ani kupovat externí grafickou kartu (eGPU). Všechno, co potřebujete je vysokorychlostní internet s nízkou latencí a službu GeForce NOW. Myšlenka je co nejjednodušší – Cloudová služba NVIDIA poskytuje uživatelům virtuální herní server. Do počítače je přeneseno pouze video, ale jsou zaznamenávána všechna kliknutí na klávesnici a myš. Jinými slovy, vše bude vypadat, jako byste spouštěli hru na počítači Mac, ale ve skutečnosti GeForce NOW spouští hru vzdáleně na počítači na serverech.

Herní konfigurace

Služba GeForce poskytuje svým zákazníkům velmi výkonné konfigurace (8jádrové Intel Xeon, Nvidia Tesla P40, 16 GB RAM). To zajišťuje, že můžete hrát všechny herní novinky z posledních let. A co je důležité – hry téměř nezabírají žádný prostor na počítačích Mac, protože jsou všechny uloženy přímo na vzdáleném serveru. V současné době poskytuje cloudová služba přístup k více než 400 hrám, včetně platforem jako Steam, Uplay, Battle.net a Epic Game Launcher. Z velkých digitálních služeb chybí EA Origin, Microsoft Store a GOG.

Stojí za zmínku, že hraní „pirátské“ verze nebude fungovat. Pro spuštění hry je potřeba být registrován osobním účtem, který vyžaduje k instalaci originální licenci. Hlavní podmínkou hry je stabilní připojení k internetu. V ideálním případě je vysílání v plném rozlišení HD (1920 × 1080) při frekvenci 60 snímků za sekundu. Jaké jsou požadavky na systém? Musíte mít nainstalovaný OS X Yosemite a novější. Rychlost připojení je minimálně 15 Mbps pro přehrávání při rozlišení 720p při 60fps a minimálně 25 Mbps pro přehrávání při 1080p při 60fps. Úplný seznam podporovaných počítačů Mac najdete zde pod tímto odkazem.

V současné době je služba v testovacím režimu beta a přístup k ní je zcela zdarma. Nicméně, ne každý může používat cloud platformu – musíte vyplnit speciální formulář a čekat na pozvání. Můžete požádat o přístup zde. Datum vydání veřejně dostupné verze GeForce Now for Mac a konečná cena za předplatné služby zatím není známa. Jedná se o skvělou alternativu pro ty, kteří nechtějí kupovat výkonný herní počítač.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz