Jak si snadno nainstalovat beta verzi iOS 12? Poradíme vám

Jak jsme vás včera informovali prostřednictvím článku, již tento týden si můžete stáhnout iOS 12 beta pro veřejnost, přičemž dnes jsme se konečně dočkali! Společnost Apple totiž zveřejnila první veřejnou beta verzi operačního systému iOS 12 pro iPhony, iPady a iPody touch, která je určená pro veřejnost. Běžný uživatel má tedy možnost vyzkoušet si žhavou novinku, která byla představena na vývojářské konferenci WWDC 2018 začátkem tohoto měsíce.

Výsledek obrázku pro ios 12 install

Má to však své nevýhody, co se týká spolehlivosti. Taková beta verze totiž není zcela odladěná a obsahuje mnoho drobných nedostatků, které vás při běžném používání telefonu mohou obtěžovat. Pokud si i přesto chcete poslední verzi vyzkoušet, pak doporučujeme dodržet určité kroky před instalací, které si společně sdělíme níže pod tímto odstavcem. Jak už bylo několikrát sděleno, právě iOS 12 má být zaměřen na optimalizaci výkonu také u starších iOS produktů, samozřejmě také nabízí několik vylepšení, to nyní není podstatné. Instalace systému vám zabere nejdéle 30 minut a postup je poměrně jednoduchý.

V první řadě doporučujeme vytvořit zálohu na vašem telefonu. Budete mít jistotu, že pokud nastane při instalaci problém, nepřijdete o svá důležitá data. Zálohu můžete vytvořit přes iTunes – stačí připojit vaše iOS zařízení k počítači, spustit aplikaci iTunes a v levé části klikněte na vaše zařízení a v nabídce zvolte možnost Zálohování – Zálohovat nyní.

Následně je třeba přidat vaše iOS zařízení do Apple Beta programu. Spusťte na vašem iOS zařízení Safari a do URL řádku zadejte beta.apple.com. Poté klikněte na tlačítko Sign in, tedy přihlásit se a zadejte vaše Apple ID údaje. Následně budete muset souhlasit s podmínkami a možná bude třeba zadat 6-místný kód pro ověření. Jakmile vše proběhne, můžete v horním menu kliknout na možnost Enroll your Devices. Ze tří záložek vyberte možnost iOS a potvrďte účast testování kliknutím na modré tlačítko Download Profile. O několik vteřin později se objeví nové okno, kde je třeba kliknout na tlačítko Install. Vaše zařízení se restartuje a testovací profil je nainstalován.

Přečtěte si také:  Grafický čip v novém Macu rozdrtí konkurenční NVIDIu a AMD.

Jakmile jste zaregistrováni do testovacího programu společnosti Apple, můžete na svém zařízení nainstalovat iOS 12 stejně jako běžnou aktualizaci softwaru. Spusťte aplikaci Nastavení na vašem iPhonu a klikněte na záložku Obecné. Vyberte položku Aktualizace softwaru a vyčkejte, než najde poslední dostupnou verzi. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Stáhnout a nainstalovat. Proběhne instalace a následný restart zařízení.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz