Jak se změnila rychlost a autonomie v systému iOS 13.4?

Začátkem tohoto týdne vydala společnost Apple finální sestavení operačního systému iOS 13.4, kterou si můžete nainstalovat do svého zařízení. Jedná se o doposud nejrozsáhlejší verzi od vydání iOS 13. V žádném případě neobsahovala ani jedna z předchozích tolik inovací. Nejvíce však potěšila uživatele tabletů, kteří získali podporu pro trackpady, nový kurzor a nové pokročilé funkce pro interakci s klávesovými zkratkami. Jak je na tom však rychlost a autonomie? Čtěte dál…

Velmi známý YouTube kanál iAppleBytes, který se specializuje na studium rozdílů v různých verzích systému iOS porovnal celkem šest modelů iPhone, přičemž vždy jeden běží na iOS 13.3.1 a druhý na posledním iOS 13.4. Pro roli experimentu vybral iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR a iPhone 11, to jsou ve skutečnosti nejpopulárnější modely smartphonů, které využívá většina uživatelů. Podle výsledků systém iOS 13.4 zhoršil autonomii některých iPhonů, ale zvýšil jejich rychlost načítání.

Jak probíhá takový test? Soustředí se především na praktickou výkonnost, která spočítá v postupném otevírání nainstalovaných aplikací a přechodu v uživatelském rozhraní. Nová verze se projevila pozitivně. V téměř všech fázích testování – od rychlosti zapnutí po spuštění softwaru, včetně běžných a třetích stran – aktualizovaný operační systém ukázal malou, ale zjevnou výhodu oproti systému iOS 13.3.1.

Přestože růst lze jen stěží nazvat skutečně hmatatelným, i tak jsou výsledky v prospěch iOS 13.4. To lze nejlépe zpozorovat při spuštění, nicméně podívejte se sami na přiložené video, kde si rozdíly můžete prohlédnout. Máte už tuto verzi nainstalovanou?

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz