Jak přidat písmo San Francisco z OS X El Capitan do vašeho počítače Mac se systémem Yosemite zdarma?

Pokud se vám líbí velice povedené písmo San Francisco v nedávno představeném operačním systému OS X El Caitan, ale k instalaci se nechystáte z pochopitelných důvodů, že se jedná pouze o beta verzi, existuje alternativní způsob, jak přidat tento exkluzivní font písma do systému OS X Yosemite. Instalace je velmi jednoduchá a zvládne ji třeba i začátečník. Pojďme se společně podívat, jak provést správnou instalaci.

Pokud se chystáte nahrát si nový font San Francisco do vašeho počítače Mac, nejprve bude zapotřebí stáhnout z externího odkazu tento balíček, který obsahuje důležité doplňky pro změnu písma. Následně stažený obsah rozbalte pomocí dvojkliku na soubor. Pokud je všechno připravené, spusťte Finder a použijte klávesovou zkratku Command + Shift + G a zedejte následující cestu: / Library / Fonts. Do této složky zkopírujte veškerý obsah staženého balíčku, následně restartujte počítač.

písmo San Francisco

Po naběhnutí systému již můžete zaznamenat svěží písmo San Francisco na vašem počítači. Mimochodem operační systém El Capitan bude k dispozici během září letošního roku, přičemž už bude verze odladěna vývojáři. Pokud chcete písmo odebrat, stačí stejné soubory z kořenového adresáře odstranit a smazat z koše, následně provést restart.

 Zdroj: AppleInsider.ru

Přečtěte si také:  Letošní iPhone SE 2 poráží ve srovnání špičku od Samsungu.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz