Jak povolit a správně používat diktování v OS X Mountain Lion.

rysů vlastností nového systému. Pokud netušíte, jak tuto novou vlastnost povolit a správně používat na svém Macu, podívejte se na náš stručný návod. Dictation & Speech totiž není automaticky povolena ve výchozím nastavení na většině počítačů s novým systémem.

 

  1. Jak správně postupovat a povolit diktování v OS X 10.8?
  2. 1. Otevřete si Předvolby systému z nabídky http://www.viovio.com/config/iconsets/rocky/small/logo-apple-inc.png a klikněte na panel „Diktování a řeč“
  3. 2. V záložce „diktování“ klepněte na tlačítko ON vedle symbolu interního mikrofonu.
  4. 3. Při potvrzení dialogu vyberte „Povolit diktování“.

Poznámka: Dialog pro potvrzení při aktivaci bude vyžadovat povolení pro odesílání jednotlivých dat, tzn. když budete diktovat váš text, veškeré diktování bude posláno společnosti Apple, aby mohla vaší řeč automaticky převézt na text, je to proto, že diktování na textovou konverzaci se provádí dálkově prostřednictvím serverů iCloud a pak je předáno zpět do vašeho Macu.

Správné použití diktování v Mountain Lion.

Funkce diktování má automaticky přednastavené tlačítko „fn“ (funkce), které lze snadno měnit v předvolbách, jedná se však o dobrou výchozí volbu.

  1. 1. Otevřete si libovolnou aplikaci, třeba textové pole v poznámkách a poklepejte na „fn“ pro vyvolání diktování.
  2. 2. Jakmile se objeví malý mikrofon, můžete začít mluvit a když skončíte kliknete na tlačítko „Hotovo“.
  3. 3. Po chvilce čekání by se měl objevit váš projev v textovém poli.

Diktát v Mac OS X v akci, převede řeč na text

Nová funkce Dictation & Speech funguje velmi dobře,  avšak hluk v pozadí může snadno zkazit vaše převody, takže je nejlepší používat diktování v tichém prostředí. Celkově je to opravdu skvělá vlastnost.

Přečtěte si také:  Jaké změny očekáváme od Apple Watch v roce 2020?

1
2
Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz