Jak pořídit profesionální záběry iPhonem? Kvalitní držák je základ všeho.

Chytré telefony patří dnes mezi nejčastější zdroje záznamu z dovolené, oslavy či výletu přičemž okolní svět uživatelé po celém světě zachycují nejen ve formě statických fotografií, ale i v podobě pohyblivých obrázků. Mnohdy se snažíme zaznamenat příjemnou situaci bez značně roztřeseného obrazu, což je jeden ze základních neduhů videa pořízených na chytrý telefon. Důsledkem toho často je, že se na videozáznam z dovolené nedá moc koukat a záběry tak snadno ztratí svůj smysl.

Možná si říkáte, že většina mobilů nabízí nějakou formu stabilizace. Obvykle se však jedná o stabilizaci elektronickou, nikoli optickou, což sebou nese určité omezení. Pokud chcete pořídit opravdu profesionální záběry, ať už jste kdekoliv, pak se rozhodně vyplatí investovat a pořídit si kvalitní držák, který v této situaci splní veškerá vaše očekávání. Zvolit můžete pro svůj iPhone například značkový, celokovový držák Neewer s kulovou hlavou, který prodává náš partner MobilniReziser.cz na svém e-shopu. Ten můžete snadno připevnit na stativ či monopod, což mimochodem využijete také při fotografování za sníženého osvětlení.

Osobně jsme otestovali několik různých držáků, zejména z PVC materiálu, které však při pravidelném používání často praskají. Výrobci totiž používají převážně závity a další komponenty z měkkého plastu, což má svoji určitou životnost a po několika měsících můžete kupovat za několik stovek další kus. Právě Neewer nabízí kvalitně provedený mechanismus a kovové součásti, které vydrží o mnohem více. Kromě toho je daleko stabilnější, než řada konkurenčních produktů a rozměry jsou příjemné. Hmotnost je pak 109 gramů.

Do držáku jsme bez problému umístili rozměrově větší iPhone 8 a iPhone XR díky roztahovací pružině, která pojme zařízení až do šířky 85mm. To ale není všechno, držák je díky své konstrukci multifunkční. Spodní strana má tvar arca swiss destičky, takže držák upevníte přímo do stativu místo vaší rychloupínací destičky bez šroubování. Pokud ale přišroubovat potřebujete, umožní Vám to 3x 1/4″ závit a jeden závit 3/8″ přičemž za velkou výhodu považujeme kulovou hlavu. Díky tomu totiž můžete telefon naklonit do požadovaného směru a jako bonus si shora na držák mobilu přimontovat mikrofon, nebo světlo.

Po několika týdenním testování a pravidelném používání jsme došli k závěru, že se jedná o kvalitní a cenově dostupný držák, který nabízí nejenom kvalitní zpracování a skvělé možnosti, jako je například 1/4″ závit pro přišroubování sáněk na mikrofon. Potěší také vypolstrované nohy, které tak nepoškodí strany vašeho telefonu. Tento skvělý držák můžete pořídit na stránkách MobilniReziser.cz za příjemných 490 korun, přičemž ušetříte 45 % oproti běžné ceně v jiném obchodu. ZAKOUPIT HO MŮŽETE ZDE.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz