Jak pokračuje naše testování tolik populání hry PokémonGo?

Vzhledem k popularitě hry #PokémonGo v poslední době jsem se rozhodl, že Vám budu přinášet osobní zkušenosti s touto hrou malinko častěji.

Problémy se serverem

Jsou tomu myslím dva až tři dny, co byla hra oficiálně spuštěna i v České republice a servery nestíhají. PokémonGo se těší takové popularitě po celém světě, že snad ani její tvůrci nemohli očekávat takový zájem a někde na jachtě si nyní mnou ruce. S obrovským zájmem o pokémy v USA se počítalo, ale že bude tak enormní zájem i u nás? To by čekal málokdo. Díky vysokému zájmu je v poslední době velice obtížné se do hry vůbec připojit a protože se jedná zatím o první verzi (ano již vyšly dvě aktualizace, ale zatím pouze malé), v kombinaci nedostupnosti serveru s bugy, které hra obsahuje se může stát hraní pro některé choleriky noční můrou.

Bugy

Bug, neboli chyba.. Zatím jsem se setkal s několika chybami či nedodělávkami. Disponuji iPhonem 6S, takže načítání hry mi nedělá žádný problém, ovšem spotřeba baterie, kterou pokémoni požírají její procenta je vskutku úchvatná, pokud nemám zapnutý úsporný režim, nebojím se tvrdit, že si hra vezme co minuta to procento baterie. Přestože si většina mých „Android“ kamarádů stěžuje na padání aplikace, u mě tento problém nepozoruji, zato se mi velice často stává, že například při hození pokebalu na pokémona sice pokebal pokémona „vcucne“, tím se ovšem celá hra sekne a nelze postupovat jinak, než aplikaci vypnout a zapnout. Velice často se také setkávám se situací, při které kliknu na pokémona, kterého chci chytit, zmizí mi z nabídky „pokémoni“, „batoh“ atd. ale neukáže se mi pokébal, který bych mohl po nalezeném pokémonovi hodit.

První GymFight

Bylo asi 11 hodin dopoledne a zavolal mi kamarád, že chce o něčem pokecat, domluvili jsme se, že si dáme oběd, v naší oblíbené restauraci vařili ale až od 11:30 a tak jsme se rozhodli, zabít půlhodinku času chytáním pokémonů. Jako správny Ash a Brok jsme vyrazili do ulic na lov! Kromě pár weedlů, zubatů a pidgeyů jsme nenarazili na nic příliš zajímavého, ale nedaleko od nás byl gym. Oba máme sice shit pokémony a low level, ale rozhodli jsme se vyzkoušet své štěstí. Gym byl obsazený modrým týmem, CP protivníka bylo o 100 větší než mého Hypna, ale přesto jsem se rozhodl pro svůj první útok na gym. Souboj byl neúprosný, ale po 20 sekundách jsem Pidgeota udolal a gym zšednul. Už jsem chtěl do něj chtěl nasadit svého pokémona, když se najednou zobrazilo, že gym byl zabrán Meowthem a kamarád se vedle mě smál. Ano, já gym vybojoval a on jej obsadil. No co.. V tu chvíli se k nám připojil mladík ve věku cca 27 let a ptal se: „Bojujete o gym?“ po přikývnutí a výměně nechápavých pohledů začal dlouhý monolog v podání, jak jsme se později dozvěděli, lídra „modrých“ pro ČR. Frajer chodil po celé Praze s powerbankou a chytal pokémony. Raději jsme se vzdálili a vrátili se na jídlo.

Večerní líhnutí

Potřeboval jsem si večer malinko vyčistit hlavu, projít se a tak jsem si nasadil sluchátka, pustil muziku, pokémony do kapsy, aby se mi načítali kroky na líhnutí vajec a vyrazil jsem. Po asi 1,5km se mi konečně začalo líhnout 2km vejce, které jsem měl již malinko načaté z odpoledne. K mé neskutečné radost se mi vylíhnul Pikachu s CP asi 180! Nádhera, sice na boj do gymu nepoužitelný, ale rarita veliká! Jako další se mi ještě vylíhnula Ponyta s CP 160 a poslední vejce byl Magikart CP 60 – to už taková sláva není a hned jsem jej transferoval pryč.

Pochlubte se nám svými pokémony, kuriózními zážitky či vyláhnutými pokémony, do komentářů, nebo do zpráv!


Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně skombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.