Jak odstranit staré e-mailové přílohy na Macu a získat úložný prostor?

Pokud vlastníte počítač Mac a využíváte pro e-mailovou komunikaci aplikaci Mail, rozhodně jste si všimli toho, že jsou všechny přílohy ukládané na disk a zabírají mnoho úložiště. Tento typ ukládání je zvolen ve výchozím nastavení a pokud pravidelně nebudete složku čistit, v průběhu času se může obsah zvýšit až na několik gigabajtů. Tento článek vám ukáže, jak odstranit staré e-mailové přílohy na počítači Mac a jak během tohoto procesu získat volný úložný prostor. Je třeba poznamenat, že tato metoda je prakticky bez rizika. Nebudou odstraněny přílohy, které jste si uložili do určité složky v počítači.  Tímto způsobem vymažete pouze přílohy, které byly automaticky staženy jako jakési cache opatření, přičemž se jedná i například o obyčejné obrázky vložené do podpisů.

• Jak odstranit staré přílohy v aplikaci Mail?

Postupujte podle pokynů pro odstranění starých přílohy e-mailu:

1) Otevřete okno vyhledávače na vašem počítači Mac.

2) Do vyhledávacího řádku zadejte Mail downloads a zmáčkněte Enter . Případně můžete přejít na následující složky ručně zadáním této cesty:

/Users/YourUsername/Library/Containers/com.apple.mail/Data/Library/Mail ke stažení

Pro zjištění, kolik tato složka zabírá místa, stačí klepnout pravým tlačítkem myši na složku a zkontrolovat velikost.

3)  Otevřete si Mail downloads složku.

4) Vyberte všechny podsložky ve složce Mail a odstraňte je.

Celý proces může trvat i několik minut v závislosti na tom, jak dlouho svůj MacBook používáte a zda jste nikdy tento proces nedělali, složka tak může mít i několik GB.

MacBookárna.cz – Prodej použitých MacBooků.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz