Jak funguje nová funkce „Přihlášení s Apple“ v iOS 13?

Jako součást prezentace iOS 13 ukázal Apple další zajímavou funkci, která dostala označení „Login with Apple“ což prezentuje speciální tlačítko k jednoduššímu a bezpečnějšímu přihlášení. V podstatě umožní uživateli operačního systému přístup k aplikacím analogicky, tedy jinými slovy se dokáže přihlásit do Googlu, Twitteru či na Facebook pomocí přístupových údajů Apple ID.

Jak poznamenal Cook během rozhovoru, pokud některá z aplikací umožňuje přihlášení  či registraci pomocí služby Facebooku a dalších, musí do svého titulu nyní vývojáři implementovat tlačítko s možností připojit se také pomocí Apple ID, což urychlí zdlouhavé zadávání údajů. To znamená, že zájemce nemusí vyplňovat formuláře, ověřovat e-mailové adresy a vybírat nová hesla. Jedním kliknutím se okamžitě vytvoří účet, který lze plnohodnotně používat. Pro maximální bezpečnost jsou všechny účty chráněny dvoufaktorovou autentizací a společnost Apple nebude sledovat aktivity uživatelů v aplikacích ani na webových stránkách.

Přihlášení pomocí nástroje od Applu také umožňuje uživatelům vytvořit náhodně vygenerovanou e-mailovou adresu, která skryje svou vlastní e-mailovou adresu při registraci v aplikaci nebo na webu. Tvůrci stránek a aplikací budou mít možnost kontaktovat uživatele, jelikož vygenerovaná e-mail slouží pouze pro přihlášení. Díky tomu nezjistí třetí strany skutečnou adresu uživatele a Apple v této situaci slouží jako prostředník mezi službou a uživatelem. Podle Cooka chrání tento nástroj osobní informace uživatelů před vývojáři a jedním kliknutím se vytvoří nový účet, aniž by došlo k úniku uživatelských dat.

Výsledek obrázku pro login with Apple iOS 13

Výsledek obrázku pro login with Apple iOS 13


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz