Jak funguje nová funkce „Přihlášení s Apple“ v iOS 13?

Jako součást prezentace iOS 13 ukázal Apple další zajímavou funkci, která dostala označení „Login with Apple“ což prezentuje speciální tlačítko k jednoduššímu a bezpečnějšímu přihlášení. V podstatě umožní uživateli operačního systému přístup k aplikacím analogicky, tedy jinými slovy se dokáže přihlásit do Googlu, Twitteru či na Facebook pomocí přístupových údajů Apple ID.

Jak poznamenal Cook během rozhovoru, pokud některá z aplikací umožňuje přihlášení  či registraci pomocí služby Facebooku a dalších, musí do svého titulu nyní vývojáři implementovat tlačítko s možností připojit se také pomocí Apple ID, což urychlí zdlouhavé zadávání údajů. To znamená, že zájemce nemusí vyplňovat formuláře, ověřovat e-mailové adresy a vybírat nová hesla. Jedním kliknutím se okamžitě vytvoří účet, který lze plnohodnotně používat. Pro maximální bezpečnost jsou všechny účty chráněny dvoufaktorovou autentizací a společnost Apple nebude sledovat aktivity uživatelů v aplikacích ani na webových stránkách.

Přihlášení pomocí nástroje od Applu také umožňuje uživatelům vytvořit náhodně vygenerovanou e-mailovou adresu, která skryje svou vlastní e-mailovou adresu při registraci v aplikaci nebo na webu. Tvůrci stránek a aplikací budou mít možnost kontaktovat uživatele, jelikož vygenerovaná e-mail slouží pouze pro přihlášení. Díky tomu nezjistí třetí strany skutečnou adresu uživatele a Apple v této situaci slouží jako prostředník mezi službou a uživatelem. Podle Cooka chrání tento nástroj osobní informace uživatelů před vývojáři a jedním kliknutím se vytvoří nový účet, aniž by došlo k úniku uživatelských dat.

Výsledek obrázku pro login with Apple iOS 13

Výsledek obrázku pro login with Apple iOS 13

Přečtěte si také:  3D Tvrzené sklo na iPhone SE 2020 PREMIUM - Dokonalá ochrana displeje

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz