Jailbreak pro nejnovější iOS 5 GM

Před několika dny byla vydána nová verze GM operačního systému  iOS 5, nejočekávanější mobilní OS roku. Jailbreak komunita zareagovala bleskově, konkrétně tým RedSn0w aka iPhone Dev-Team vydal novou verzi svého jailbreaku a to 0.9.9b4, jde pouze o update předchozí bety 1 která byla použitelná k jailbreaku iOSu 4.3.5. u iPhonů, iPodů a iPadu 1, ale u iPadu 2 nebyl jailbreak možný a RedSn0w zmiňuje, že ani tento jailbreak nebude schopen prolomit iPad 2 4.3.5.  U jailbreaku pro nový iOS není specifikováno jestli jde o tethered či untethered (tethered jailbreak se musí startovat přes počítač). Byla také fixnuta chyba s firmwarem pro Verizon iPhone. Jak sám psal RedSn0w nejde o velké změny, ale pouze o opravy chyb. Jailbreak stále nefunguje na operační systém iOS  5 pro iPhone 4s. Podporovaná zařízení s jailbreakem na iOS 5 GM budou: iPhone 4/3Gs, iPod 3Gen/4Gen a iPad první generace. Dvojkaři jsou prozatím ošizeni, i když se na inetrnetu obejvují zprávy o možném jailbreaku ale iPad 2 zatím podporván.

Sám soudím, že tento jailbreak bude tethered, RedSn0w zatím nepublikoval download link, ale píše pouze o bug fixech a drobných změnách, pokud by šlo o untethered bylo by to zmíněno a podtrženo.

Tip: Pokud si chcete vyzkoušet iOS 5 před vydáním tak Pražský premium resseler iWorld ho již má na některých ukázkových zařízeních, k vyzkoušní je jistě iPhone 4 a iPad 2, iPod jsem neodzkoušel.

Doufám že se Vám můj první článek pro tento web bude líbit.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz