iPhony už nemohou být vyrobeny v Číně? Apple chystá zajímavý plán.

Na výrobě jablečného telefonu se obvykle podílí několik montážních firem, přičemž se z velké části jedná o společnost Foxconn, Pegatron a Wistron se sídly v Tchaj-wanu. Nicméně podle nejnovějších informací z portálu Reuters budou v letošním roce produkovány komponenty pro vrcholné modely v indických továrnách. Zatím není zcela potvrzeno, zda se přesune do Indie celá výroba iPhonů z Číny a nebo jestli dojde pouze k rozšíření výrobní kapacity. V minulosti však došlo k mnohým celním dohadům mezi čínskými úřady a společností Apple.

Jak uvádí nejrůznější zdroje, aktuálně už kalifornský gigant na území Indie vyrábí některé levnější iPhony vyřazené z globální nabídky, jedná se konkrétně o modely iPhone SE a iPhone 6S, po kterých je stále velký zájem kvůli nízké pořizovací ceně. Ve spolupráci s Foxconn bude do výrobního projektu investováno asi 25 miliard indických rupií, tedy 356 milionů amerických dolarů, přičemž investice vytvoří až 25 000 nových pracovních míst.

Je třeba poznamenat, že indický trh je jeden z nejvýznamnějších na světě a i nadále výrazně roste, což je pro Apple obrovská příležitost, nevýhodou zůstává, že se zde prodávají především levné a starší modely. Jak tuto situaci Apple využije a zda bude přesunuta kompletní výroba iPhonů do Indie zatím není jasné, nicméně země rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii zůstává v současnosti zajímavou investiční příležitostí.

Student odhaluje, jaké to je, že vyrábí iPhone v Číně

Zdroj: iDropNews.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz