iPhone SE 2020 vs. iPhone 8. V čem se tyto dva modely liší?

Kdo čekal, že se společnost Apple vydá cestou legendárních modelů iPhone 5S ve stylu ostrých hran, pak ho zřejmě novinka, která byla dnes oficiálně představená ničím nepřekvapí. Na první pohled osmička, po hardwarové stránce vylepšená osmička. Nikam jsme se neposunuli, nicméně alespoň nějaká změna pro ty, kteří chtějí v letošním roce upgradovat. Pro koho je tedy tento model určený, za kolik si ho můžete pořídit a v čem se vlastně oproti téměř tři roky starému modelu liší?

Pokud vedle sebe položíme oba modely, tedy iPhone 8 a iPhone SE 2020, na první pohled vůbec nepoznáte, který je který. Apple se tedy inspiroval již existujícím modelem a přední stranu v podstatě okopíroval a to včetně fyzického tlačítka Home Button s podporou technologie Touch ID. Obě varianty disponují dotykovým LCD displejem o velikosti 4,7″ s rozlišením 1334 × 750 pixelů. Vzhledem k tomu, že se má jednat o cenově dostupného nástupce, není se třeba divit, že Apple nezvolil OLED technologii, nebo jiný zobrazovací panel. Podle všech dostupných zdrojů si zachoval také stejnou hmotnost, tedy 148 gramů. Za zadní straně se Apple rozhodl zvětšit logo symbolizující nakousnuté jablko – zřejmě jediný prvek, kterým lze tyto dva modely vizuálně odlišit. Pojďme se tedy spíše soustředit na to, všem je letošní model jiný.

Tlačítko Domů je zpět na moderním telefonu.

iPhone SE 2020 se může pochlubit výkonnějším 64-bitovým procesorem. Apple totiž vsadil na generaci Apple A13 Bionic (iPhone 8 = Apple A11 Bionic), tedy o dva modely novější architekturu, kterou využijete při náročnějších operacích, zejména pak u nejnovějších herních titulů, nebo rozšířené reality. Informace, která zatím není potvrzena se týká operační paměti. S největší pravděpodobností však základní desku osadil 3 GB RAM, zatímco tři roky starý model využíval pouhé 2 GB RAM. Co se týká výdrže, Apple udává přibližně stejnou výdrž u dvojice, to znamená, že se kapacita bude pohybovat v rozmezí 1800-1900 mAh – Více informací zjistíme po rozboru některého z techniků. Zajímají vás další informace? Mrkněte do přiložené tabulky, která jednotlivé parametry srovnává:

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

 

Apple iPhone 8 Apple iPhone SE 2020
Displej / rozlišení 4,7″ 1334x750px 4,7″ 1334x750px
Tlakové senzory 3D Touch Haptic Touch
Procesor Apple A11 Bionic Apple A13 Bionic
Jemnost displeje 326 ppi 326 ppi
Operační paměť 2GB RAM ? 3GB RAM
Hmotnost 148 gramů 148 gramů
Stupeň krytí IP67 IP67
Zadní kamera 12 Mpix 12 Mpix
Přední kamera 7 Mpix 7 Mpix
HDR Auto HDR Inteligent HDR
Rozlišení videa 4K 2160p 4K 2160p
Stereo-zvuk záznamu Ne Ano
Maximální světelnost f/1,8 f/1,8
Bezdrátové dobíjení Ano Ano
Podpora e-SIM Ne Ano
Podpora TouchID Ano Ano
Výdrž 40 hodin (hudba) (+-) 40 hodin (hudba)
Dostupné kapacity 64GB, 256GB 64GB,128GB,256GB
Dostupné barvy Černá, Bílá, Červená, Zlatá Černá, Bílá, Červená
Dostupné barvy Černá, Bílá, Červená, Zlatá Černá, Bílá, Červená

 

Pro koho je tedy tento model určený? Pokud aktuálně vlastníte model iPhone 7, nebo iPhone 8, pak se jedná o skvělý krok kupředu. Cenovka, za kterou Apple tento model prodává českým zákazníkům je v podstatě celkem rozumná. Základní model v různých barvách si můžete předobjednat již za 12.990,- případně zvolit vyšší kapacitu dle potřeby.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz