iPhone by mohl být ještě dražší. Jaký je názor analytiků?

Obchodní válka mezi USA a Čínou navzdory deklaraci příměří stále nabývá na nové dynamice. Minulý týden oznámil americký prezident zavedení dalších povinností. Tentokrát bude 10% sazba aplikována na mnoho kategorií produktů, včetně součástí a příslušenství pro všechny produkty Applu, tedy iPhone, iPad a Mac. Znamená to, že již drahé výrobky Apple se stanou pro spotřebitele ještě méně přístupnými? Otázka je spíše rétorická. Čtěte dál…

Podle dostupných informací vstoupí v platnost příslušná omezení již 1. září 2019. Počáteční poplatek bude stanoven na přibližně 10%, ale je možné, že v budoucnu bude sazba zvýšena na neuvěřitelných 25%. To se stane, pokud nebude dosaženo pokroku v jednáních mezi oběma zeměmi a obchodní dohody nebudou uzavřeny. Toto je nejnegativnější scénář, ve kterém růst cen technologie Apple ovlivní bez výjimky všechny země světa.

Je pozoruhodné, že nejen hlavní produkty Apple, ale také související příslušenství, jako jsou kabely, napájecí zdroje, adaptéry a kryty, podléhají dalším povinnostem. Podle analytiků se výrobní náklady zvýší – nejméně o 15-20%. Skutečností je, že zavedené dodavatelské řetězce budou narušeny a výrobci nebudou schopni samostatně kompenzovat zvýšené náklady. Nicméně zdaleka nejsou stejně pesimističtí. Podle renomovaného analytika Ming Chi-Kuo nebude společnost Apple přenášet nové náklady na spotřebitele.

Analytik si je jist, že Apple byl připraven na takový výsledek a aby se minimalizovalo následnému problému, kalifornský gigant podnikl řadu důležitých kroků předem. Mezi nimi je optimalizace výrobních a přepravních nákladů. Zavedení povinností bude mít samozřejmě pro společnost určité důsledky, ale to globálně neovlivní výrobní náklady a v důsledku toho i konečné uživatele.

Výsledek obrázku pro iphone use


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz