iPhone bude brzy schopen nahradit počítače Mac. Realita, nebo nesmysl?

Vzhledem k tomu, že se společnost Apple chystá integrovat do svých počítačů Mac nové procesory s označením Apple Silicon, může sjednotit určité segmenty ve výrobě a podpořit tak výkon u ostatních produktů z nabídky. S výjimkou některých rozdílů v písmenech se jedná o stejné čipy, které společnost instaluje do iPhonů. Mimochodem, v prvním testovacím počítači Mac (jedná se konkrétně o Mac mini DTK) používají úplně stejný procesor, jako v iPadu Pro. Čtěte dál…

Pokud budeme ignorovat řeč o zvýšeném výkonu, opuštění Intelu a podobně, použití procesorů Apple Silicon na Macu může dramaticky zvrátit interakci mezi iPhonem a počítači. Společnost Apple samozřejmě neplánuje vytlačit aplikace Mac v plné velikosti na displeje iPhonů. To je zjevně nesmysl a ve skutečnosti to není praktické. V podstatě by se ale mohlo jednat o princip, který používá konkurenční Samsung. Možná jste slyšeli o technologii zvané Samsung DeX, kdy stačí připojit smartphone Galaxy k zařízení Dex s monitorem a klávesnicí, přičemž se prostředí včetně aplikací zobrazí v přizpůsobeném rozlišení pro větší displej.

Samsung DeX | Apps und Dienste | Samsung DE

Bude existovat iPhone DeX?

Možná, že Apple také zvažuje něco podobného, ​​pokud jde o interakci iPhone a MacOS. Pokud se to stane, můžete k iPhonu připojit monitor, klávesnici a myš a bude to doslova Mac. Dříve to nebylo možné, protože Mac pracoval pouze na procesorech Intel. Nyní však Apple opouští Intel ve prospěch svých vlastních čipů. Protože se jedná o stejné procesory jako iPhone, může zařízení iOS teoreticky spouštět aplikace z počítače Mac, pokud má správný operační systém.

Některé smartphony Android podporují něco podobného, ​​uživatelé to nazývají „stolním režimem“ přičemž pak není nutné pořizovat další počítač, jen aby se spouštěly aplikace určené pro Macy. Uživatelé se nemusí starat o své soubory roztroušené mezi různými zařízeními. Potřebují pouze jeden počítač a vždy budou mít všechno potřebné u sebe. Společnosti by mohly zaměstnancům poskytnout iPhone, který by mohli používat jako telefon i jako stolní počítač. Všechny soubory díky iCloud budou k dispozici na iOS i MacOS. Uživatel bude například moci po návratu do kanceláře upravovat dokument pomocí stránek pro iOS, který je mimo jeho pracoviště, a poté otevřít stejný soubor s verzí pro MacOS.

Přečtěte si také:  Společnost Apple chce používat iPhone jako platební terminál.

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz