iPhone 2019: Úniky, koncepty, spekulace a další zajímavé informace.

V letošním roce nám opět kalifornský gigant představí novější model jablečného telefonu iPhone, kterým se bude snažit překonat konkurenční modely Galaxy S10, Huawei P30 Pro či Xiaomi Mi9. Nicméně to nebude jednoduché a pevně doufáme, že se Apple dostane opět na vrchol vítězného stupínku v odvětví mobilního trhu. Pojďme se společně podívat na dostupné spekulace, koncepty a další zajímavé informace, které sdílí největší zahraniční portály. Článek bude průběžně aktualizován. Čtěte dál…

Očekává se, že společnost Apple představí své nové modely na konferenci Keynote v Californii v Cupertinu, konkrétně v Divadle Steva Jobse v průběhu měsíce září 2019. Spekulace o nových telefonech jsou již v oběhu. Nicméně podle MacRumors budou k dispozici opět tři různé velikosti telefonů, přičemž dvojice obdrží OLED displej a levnější model pak LCD Retina Liquid, stejně jako loňský iPhone XR. Dočkat se můžeme také vylepšené zadní kamery s třemi čočkami, upgradovanou kamerou TrueDepth a případně i podpory chytrého stylusu Apple Penci.

Rekapitulace loňského roku:

V loňském roce 2018 jsme se dočkali trojice nových modelů, konkrétně iPhone XS (5,8-palce), iPhone XS Max (6,5-palce) a iPhone XR (6,1-palce) přičemž dvojice vyšších řad začínají na hranici 29.990 Kč a 32.990 Kč v základních kapacitách 64GB. Levnější model pak můžete zakoupit za 22.490 Kč. Podobnou sestavu očekáváme i v letošním roce pod jiným označením. Ještě stále nevíme, zda bude nové modely Apple označovat jako iPhone XI či iPhone 11, nicméně do představení zbývá stále několik měsíců a proto budeme novou sérii označovat prozatím jako iPhony 2019.

Pokud nechcete do telefonu příliš investovat a pořizovat si nejdražší variantu, pak se budete muset spokojit se zobrazením LCD Liquid Retina u levnější verze, zejména kvůli vyšším nákladům při výrobě. K situaci se vyjádřil i analytik Jay Kwon ze společnosti JP Morgan a tvrdí, že takový model zaujme obrovskou masu lidí a je nepravděpodobné, že by společnost Apple v letošním roce svou strategii změnila.

Co se týká hardwarových specifikací, zde můžeme pouze předpovídat, nicméně s pravidelným cyklem se setkáváme s novými generacemi procesorů a tak je pravděpodobné, že všechny iPhony 2019 budou disponovat modernizovanými čipy A13 od dodavatele TSMC. Vylepšené čipy obvykle přináší lepší výkon a efektivitu při práci, na což se kalifornský gigant soustředí u každého modelu. Očekáváme také, že nejvyšší model s úhlopříčkou 6,5″ bude vybaven trojitým objektivem zadní kamery s pokročilejším snímáním a zbývající dva dostanou duální snímače, stejně jako loňský iPhone XS, nebo iPhone XS Max.

Kamera se třemi objektivy může vylepšit 3D snímání pro účely rozšířené reality VR, několikanásobný optický zoom a lepší výkon při slabším osvětlení. Těšit se můžeme údajně také na upravený systém TrueDepth, kdy Apple může nabídnout buď menší výřez, nebo ho úplně odstraní a vyřeší integraci senzorů a předního snímače zcela jiným způsobem. Jak poznamenal MacRumors ve své nejnovější zprávě, lze očekávat u všech modelů Haptic Touch jako náhradu za 3D Touch, což momentálně používá například iPhone XR.

Na zahraničních stránkách se také několikrát řešila možná podpora chytrého stylusu Apple Pencil na největším modelu s úhlopříčkou displeje 6,5-palce, což by bylo v některých případech reálné, ať už se jedná o zapisování poznámek, případně využití. To však zůstává pouze spekulací a jen těžko říct, zda by se pro tento krok kalifornský gigant rozhodl. Mohl by ohrozit portfolio tabletů, jelikož některým uživatelům by pak stačilo pouze jedno zařízení. O případných informacích vás budeme průběžně informovat.

Jak by mohl iPhone 2019 vypadat?

Velké změny po stránce designu neočekáváme. Pokud se spekulace vyplní, Apple by mohl s největší pravděpodobností zachovat přední výřez a jeho rozměry pouze zmenší, což dává větší smysl, než úplné odstranění. Konstrukce by pak měla zůstat stejná, tedy kulaté hrany telefonu – styl předchozích modelů s ostrými křivkami neočekávejte. Otazník však visí nad tím, jak se podaří vyřešit integraci trojice objektivů. Další snímač navíc totiž zabere místo na zadní straně a tři čočky vedle sebe nevypadají zrovna nejlépe. Jaký tvar Apple použije není zatím známé, nicméně podle našeho názoru níže přiložený koncept rozhodně neodpovídá ani odpovídat budoucí realitě nového modelu iPhone 2019 nebude.

Apple se odchýlil od svého standardního pojmenování s příchodem modelu iPhone X v roce 2017 a v roce 2018 jsme získali iPhone XS a iPhone XR. Stejná situace nastala u iPhone 8, kdy byl označen jako nástupce iPhone XR a iPhone 9 tak zřejmě nikdy nespatří světlo světa. S přeskočením na označení „X“ je pravděpodobné, že Apple bude své modely číslovat i nadále římskými číslicemi, což by značilo iPhone XI a iPhone XI Max. Podívejte se na označování telefonů za posledních 12 let:

 • 2007 – iPhone
 • 2008 – iPhone 3G
 • 2009 – iPhone 3GS
 • 2010 – iPhone 4 (nový design)
 • 2011 – iPhone 4s
 • 2012 – iPhone 5 (nový design)
 • 2013 – iPhone 5s
 • 2014 – iPhone 6 a iPhone 6 Plus (nový design)
 • 2015 – iPhone 6s a iPhone 6s Plus
 • 2016 – iPhone 7 a iPhone 7 Plus
 • 2017 – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X (nový design)
 • 2018 – iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR
 • 2019 – iPhone XI a XI Max?

Samotné označení modelů zatím necháme být, jelikož by se Apple mohl rozhodnout jít úplně jiným směrem. U svých produktů používá kódové označení, což by již brzy mohlo objasnit situaci, nicméně pojmenování často zůstává neznámé až do okamžiku, než dojde k oficiálnímu představení.

Další spekulace týkající se novinek:

Analytik společnosti Atherton Research Jean Baptiste Su se domnívá, že Apple nabídne u letošních iPhonů namísto Lightning portu pro dobíjení a synchronizaci modernější standard USB-C, který najdeme například u posledního modelu iPad Pro. Hovoří se také o tom, že by jablečná společnost mohla integrovat Touch ID pod dotykový panel, což by umožnilo využívat dvojici bezpečnostních prvků, tedy rozpoznávání obličeje a snímač otisků prstů zároveň. Další analytik je přesvědčen, že Apple implementuje podporu Wi-Fi 6, tedy 802.11ax u letošních modelů iPhone 2019. Tato technologie přináší vyšší datovou rychlost, kapacitu a lepší výkon v hustém prostředí, jako jsou koncerty či sportovní události. Nicméně zajistí také vylepšenou energetickou efektivitu pro baterii.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz