[Tip] Apple iPad si teď může dovolit opravdu každý.

CUPERTINO, Kalifornie – Díky stále se zvětšujícímu počtu nespokojených američanů, kteří  se svými příjmy nejsou schopni dosáhnout na to, aby si pořídili výrobek od Apple, prezident Obama učinil v této problematice významný krok. Podepsal totiž nový zákon, který klasifikuje iPad jako “nezbytnou živinu”. Tímto v podstatě umožnil Apple obchodům po celé zemi přijímat potravinové lístky jako platební prostředek.

Potravinové lístky v USA v minulém roce využilo na bezmála 46 milonů lidí. To znamená, že každý sedmý Američan je potřebuje na své přežití.

Nancy D’Alesandro Pelosi*, garant programu “No iPad Left Behind Act”, na společné tiskové konferenci s generálním ředitelem společnosti Apple, Timem Cookem, řekla:

“Potravinové lístky jsou primárně určeny pro potravu. iPad ale poskytuje potravu pro naši mysl.”

Prezident Barack Obama hovořil při podpisu zákona o velikém úspěchu. “Už nikdy si občan naší země nebude muset vybírat mezi iPadem a takovými základními věcmi jako jsou potraviny, oblečení, nebo přístřeší.” “Nyní je volba na něm….”

Takováto kontroverzní skutečnost přinesla vlnu kritiky. Někteří tvrdí, že tímto rozhodnutím se vážně deformuje samotný smysl potravinových lístků. Pelosiová si ovšem stojí na svém a tyto argumenty považuje za plané žvásty. “Některé děti sice mohou postrádat několik potravin, nicméně každé z nich bude o mnohem více šťastnější.“

Dle podmínek, které Apple stanovil, si lze pořídit iPad Wi-Fi only s 16 GB pamětí za zhruba 6 měsíců potravinových známek od čtyřčlenné rodiny.

Tablety pořízené tímto způsobem budou dodávány ve speciálních krabicích vyráběných
z potravinářského kukuřičného škrobu a dehydrované bramborové mouky. Tento způsob balení má napomoci přispět do potravinového rozpočtu každé rodiny, která své lístky na obživu využije pro nákup multimediální placky.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Uvítali byste podobný zákon i u nás? Přejeme Vám krásný aprílový den.. 🙂

*Americká demokratická politička

Zdroj: www.scoopertino.com