Apple iPad 2

Nástupce legandárního tabletu je po všech směrech lepší, než jeho předchůdce a kromě zmodernizované výbavy nabízí také nepatrně kompaktnější rozměry. Tímto modelem si Apple opět utvrdil svou pozici jedničky na trhu s tablety. Druhá generace iPadu vlastní dvě integrované kvalitní kamery s možností nahrávání videa v HD kvalitě a dvoujádrový A5 procesor.

Světově známý tablet od Applu byl nahrazen novou generací, která potěší novými vlastnostmi. iPad 2 je o třetinu tenčí a i v ostatních rozměrech je o pár milimetrů menší. Váha šla také dolů cca o 80 gramů u WiFi modelu a 230 gramů u 3G modelu. Uhlopříčka displeje je 9.7″, lesklý se senzorem intenzity okolního světla, technologie IPS s LED podsvícením – vynikající kvalita obrazu s vysokými pozorovacími úhly, rozlišení 1024×768 bodů. Dvojka má výkonnější chip a je tudíž rychlejší, ale to není nic, co by běžný uživatel poznal. Rozdíl pocítí uživatelé až časem. Nepochybně vzniknou aplikace určené pro iPad 2, které na jedničce nebudou fungovat, případně jen s obtížemi. Ale v daný moment není rychlejší procesor ničím, co by uživatele nutilo vyměnit starší model za novější.Sečteno a podtrženo, je iPad 2 opravdu jen vylepšenou jedničkou. Rozšiřuje už tak dlouhý seznam argumentů, proč by si člověk měl tablet pořídit. Ale nenabízí přesvědčivé důvody, proč by měli stávající uživatelé iPadu přesedlat na dvojku. Upřímně řečeno, nic takového asi vývojáři a marketéři v Applu asi ani nezamýšleli. Dvojka je povedená a víc než konkurenceschopná. Ale nepřináší žádnou revoluci.

rozměry – Výška 241.2 mm, délka 185.7 mm, šířka 8.8 mm

hmotnost – 601g WiFi, 607g WiFi+3G, 613g WiFi+3G (Verizon – CDMA)

procesor – Dvoujádrový Apple A5 procesor s jádry taktovanými na 1 GHz bude mít dvojnásobný výkon oproti A4

kapacita – 16GB, 32GB, 64GB – stejně jako u iPadu první generace


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz