iOS 5 Jailbreak a Unlock!

Tým RedSn0w se činí, za tento měsíc již vydal druhý update svého jailbreaku, nyní již na veřejnou verzi iOS 5. JB bude znovu tethered, jen pro iPhone 3gs se starším bootromem, nepodporuje iPad 2 a iPhone 4s, ostaní iDevice budou jen tethered. Jako hlavní aktualizaci přibalil RedSn0w samostahování firmwarů, či odkazy na ně přímo v RedSn0w. Nový tool na JB nese označení 0.9.9b5, 5 na konci označuje veřejnou verzi iOS 5, nebo v něm není žádné mystikum a jde pouze o dílo náhody. Postup JB je stejný jak u předchozích verzí, respektive stejný jako u verze 0.9.9b4. Upozornění pro uživatele Windows, JB je zatím pouze pro Mac OS X. Nyní návod. Jailbreak je jen tethered, untethred se očekává, odhadujeme ho na přelom října a listopadu

 1. Připoje iDevice k počítači a následně jej vypněte, ne naopak.
 2. Spusťte RedSn0w.
 3. Zvolte si políčko Jailbreak.
 4. Pokud máte již iDevice vypnuté, klikněte na Next
 5. Postupujte podle instrukcí na obrazovce, 3 vteřiny držte vypínací tlačítko poté přidejte i home button a tento dvojstisk držte 10 vteřin následně uvolněte vypínací tlačítko a 15 vteřin držte home button.
 6. Po splnění instrukcí, se iDevice přepne do DFU módu a RedSn0w začne načítat, počkejte na dokončení, pokud vám po dokončení RS sdělí, že je potřeba nějaký soubor s koncovkou ,ipsw, musíte jej stáhnout. V druhém, lepším, případě Vám dá RedSn0w  na výběr z několika check boxů, Install Cydia, Install custom bundle, Enable multitasking gestures a Deactivate, pokud chcete na svém iDevice používat gesta pro multitasking tak zaškrtněte Enable multitasking gestures.
 7. OdklikněteNext a nechte RS znovu pracovat
 8. Pozkončení JB procesu bude iDevice bootovat, nechte ho naběhnout. Po naběhnutí by měla být ionka Cyie bílá a Cydia by měla padat.
 9. iDevice vypněte a restartujte RedSn0w, nyní zvolte položku Extras a v ní zvolte Just Boot.
 10. Znovu klikněte Next>Next (případně vypněte iDevice) a nechte RS znovu pracovat.
 11. Až naběhne spusťte aplikaci Cydia jak jste zvyklí. Kroky 9 a 10 musíte opakovat při každém zapnutí.
Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Pokud jste vlastníkem zablokovaného zařízení, které po vás chces původní sim kartu a nemáte ji, musíte si iDevice odblokovat. K tomu je znovu nutný JB. Po jailbreaku spusťte Cydii, pokud ji pouštíte poprvé zvolte si svoji specializaci (User, Hacker a Developer, nezkušeným uživatelům se doporučuje možnost User, není zde možnost nevědomého zpomalení iDevice) a nechte ji chvilku pracovat, po zmizení černého panýlku na horním okraji aplikace a dialogu Reloading Data, zvolte záložku Manage. Tapněte na prostřední možnost Sources, zde uvidíte seznam vašich aktuálních zdrojů balíčků. V dolní části se nachází zdroj „repo666.ultrasn0w.com“ , zvolte jej. Uvnitř je pouze jedna aplikace, ultrasn0w, zvolte ji, v jejím výpisu tapněte na Install (horní lišta Cydie), na dalším dialogu zvolte confirm. Po nainstalování balíčku bude zobrazeno tlačítko Restart SpringBoard, na něj klkněte. Počkejte do naběhnutí. iDevice je unlocknuté, nyní jej můžete používat bez oparátorova omezení, pokud by jste zaznamenali problémy s naběhnutím signálu, tak několikrát zaoněte a vyoněte Letový mód, to by problém mělo opravit.

Pokud by jste zaznamenali jakékoliv problémy během Jailbreaku, napište je do komentářů, pokusíme se je vyřešit.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz