iOS 14 odhalil hlavní rozdíl mezi iPhone 12 a iPhone 12 Pro.

I přes pandemii koronaviru sledujeme se zájmem novinky týkající se očekávaného modelu iPhone. Přestože společnost Apple letos zřejmě opustila od veškerých offline prezentací, i nadále se dočkáme nových produktů, nicméně z větší pravděpodobností pouze ve formě tiskových zpráv. Mimochodem v loňském roce představil kalifornský gigant stejným způsobem například novou generaci počítačů Mac, druhou generaci bezdrátových sluchátek AirPods a další.

Letos se však nejvíce těšíme na Apple iPhone 12, jelikož má představit zajímavé novinky. Díky fragmentu zdrojového kódu operačního systému iOS 14 tak známe některé podrobnosti o které se musíme podělit. Tentokrát jsme se dozvěděli hlavní rozdíly mezi modely iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Vývojáři tuto generaci označuje jako d5x a zjevně mluvíme opravdu o linii telefonů pro rok 2020, protože loňské varianty používaly označení d4x. Ke zdrojovému kódu se dostali redaktoři z 9to5Mac.com a musíme pouze doufat, že jsou informace důvěryhodné.

Uvádí se, že se bude jednat celkem o tři rozdílné modely (iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max) a vybrané pak nabízí podporu 3D kamer – to znamená, že větší (dražší) iPhone dostane až 4 fotoaparáty a klasická „dvanáctka pro“ zůstane u třech modulů. Kromě teleobjektivu, super širokého a širokoúhlého objektivu se můžeme těšit ještě na Time-of-Flight, nebo-li ve zkratce ToF objektiv. Možná si říkáte, o co se vlastně jedná?

Jak funguje kamera ToF? Jedná se o speciální senzor měření vzdálenosti na základě zvukových signálů bývá označován také jako echolokátor. Tuto metodu v přírodě běžně používají například netopýři a delfíni. U iPhonů se tím zlepší možnost rozšířené reality a kvalita portrétních snímků. Nový systém trojrozměrných senzorů ve své struktuře připomíná senzory TrueDepth přední kamery z nejnovějších modelů iPhone.

Co lze očekávat u iPhone 12?

iPhone 12 nabídne 5,4palcový OLED displej s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Mimochodem zdvojnásobení obnovovací frekvence výrazně zlepšuje odezvu uživatelského prostředí, protože gesta jsou rychleji převáděna a vše je plynulejší.  Podle dostupných informací bude obsahovat řada iPhone 12 další iteraci procesorů Apple řady A, pravděpodobně nazývanou A14. První spekulace naznačují, že v kombinaci s 6GB pamětí RAM by tento procesor mohl učinit iPhone 12 stejně výkonným jako je 15palcový MacBook Pro.

Přečtěte si také:  Apple vydal iOS 13.4.5 beta 1 pro všechny registrované vývojáře.

Všechny čtyři modely letošního iPhonu budou mít 5G připojení. Navzdory některým počátečním zprávám budou všechny čtyři zahrnovat podporu pro obě verze 5G: sub-6GHz 5G a mmWave 5G. Dočkat bychom se mohli letos na podzim, nicméně uvidíme podle aktuální situace světové pandemie, jak všechno dopadne.

Image result for iphone 12


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz