iOS 12 zvyšuje bezpečnost vašeho iPhone.

Společnost Apple na včerejší vývojářské konferenci WWDC 2018 představila novinky týkající se operačních systémů, přičemž jsme se konečně dočkali vylepšeného iOS 12, který by se měl vrátit do starých, spolehlivých kolejí a udělat z iPhonu opět výjimečné zařízení. Co se týká zajímavých novinek, o tom jsme vás informovali prostřednictvím minulých článků – tentokrát se zaměříme na něco daleko důležitějšího, tím je bezpečnost uživatelů.

Podle dostupných informací obsahuje iOS 12 několik nových funkcí týkající se správy hesel, jenž jsou navrženy tak, aby usnadňovaly uživatelům iPhonů, iPadů či Maců vytvářet silná, bezpečná a jedinečná hesla pro každé přihlášení. Na opatření se podílela společnost vývojářů Platform for the Union Developers.


Apple automaticky navrhne silná a jedinečná hesla. Systém iOS 12 nabízí nástroje pro vytváření, ukládání a načítání hesel bez ohledu na to, kde je účet vytvořen, přičemž tyto nové funkce pracují jak v aplikacích třetích stran, tak v přímo v prohlížeči Safari. Mnoho vývojářů nebude muset provádět změny u svých aplikací, aby podporovaly tyto funkce, což znamená, že bychom měli vidět již brzy širokou dostupnost nástroje.

Všechna hesla budou uložena v iCloud Keychain bez ohledu na to, kde jsou vytvořena, a jsou synchronizována ve všech vašich zařízeních. Apple také plánuje informovat uživatele, když je heslo slabé nebo bylo znovu použito upozorněním na nedostatečná hesla. Chcete-li zefektivnit funkčnost ověřování dvou faktorů, je implementována nová funkce automatického vyplňování bezpečnostních kódů.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz