iOS 11 nabízí formáty HEIF a HEVC, které ušetří 50% místa z fotoaparátu.

Na internetu se objevila zpráva ohledně nových formátů, které podporuje systém iOS 11. Jedná se konkrétně o HEIF a HEVC, které mají ušetřit až 50% místa na vašem iPhonu či iPadu bez jakékoliv ztráty kvality obrazu. Tuto novinku ocení rozhodně majitelé produktů s nejnižší kapacitou úložiště, tedy 16 GB. 

Vzhledem k tomu, že Apple každým rokem vylepšuje rozlišení a samotné vlastnosti fotoaparátu, tak bylo již potřeba udělat něco i s velikostí výchozího formátu. Již v minulosti jsme mohli zaznamenat posun především u komprese videí H.264, což je  je standard pro kompresi videa a ekvivalent pro MPEG-4 part 10 též zvané MPEG-4 AVC. Co se týká reálného testování, pořízením JPG obrázku zaberete na úložišti 2 MB, přičemž s HEIC má snímek velikost pouhých 1,2 MB. Stejně je na tom videozáznam, video s formátem H.264 zabere 61,2 MB, zatímco H.265 (HEVC) mělo veliké 33 MB.

JPG vs HEIC FIle Sizes

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz