Instagram pro iOS ukládá do paměti Cache data. Jak je můžete smazat?

Pokud využíváte aplikaci Instagram na vašem iOS zařízení, pak je třeba připomenout, že se veškeré dokumenty a data ukládají na úložiště vašeho telefonu. Právě tato aplikace ukládá do paměti tzv. „Cache data“, které zabírají místo. Čím více nějakou aplikaci používáte, tím více prostoru v telefonu zabere. Znamená to, že pokud Instagram využíváte častěji, než jiné aplikace, zabere vám tak ve vašem telefonu více prostoru. Podle zjištěných informací si aplikace každý týden automaticky soubory obnovuje a nepotřebná data smaže. Pokud však potřebujete alespoň trošku volného místa, proveďte akci ručně přes Nastavení. Jak uvádí Instagram na stránkách podpory, jediným řešením je aplikaci odstranit a znovu nainstalovat (vaše fotky i data profilu se zachovají).

Pokud chcete mít jistotu, že se smažou také Cache data, navštivte na vašem telefonu Nastavení – Obecné – Úložiště & využití iCloudu – Spravovat uložiště a najděte si aplikaci Instagram.  Po kliknutí na záložku se nabízí možnost „Smazat aplikaci“ což odstraní všechny soubory uložené v telefonu. Následně po instalaci nové verze z iTunes App Store bude Instagram zabírat o mnohem méně místa, než dříve.

Vlákno k vyjádření a jak řešit tento problém najdete pod tímto odkazem.

Přečtěte si také:  Apple nabízí zdarma Final Cut Pro X a Logic Pro X. Jaké jsou podmínky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz