Huawei svrhla Apple z prvního místa na čínském trhu s tablety

Společnost Apple ztratila první místo v čínském trhu mezi tablety v prvním čtvrtletí roku 2020 své nejlepší místo na trhu oproti Huawei, protože (prostřednictvím zprávy China China Morning Post) zdravotnická krize narušila místní prodej. Čínské poptávky tabletů klesly o 30 procent v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, na základě údajů z výzkumné firmy IDC. Huawei byla jedinou značkou, která zaznamenala pozitivní meziroční růst, a to o 4,3 procenta ve čtvrtletí končícím 31. března na 1,5 milionu kusů.

Úspěch čínského elektronického gigantu výroby tabletů za čtvrtletí vystoupal s podílem 40,2 % na čínském trhu ve srovnání s 31,5 % pro Apple. Společnosti Xiaomi s 5,5 %, Microsoft s 3,2 % a Lenovo s 1,7 % zaznamenaly ve stejném čtvrtletí pokles. V březnu společnost Apple informovala, že zásoby iPadů v Číně klesají, protože rodiče nakupovali z domova, aby jim pomohli s e-learningem v reakci na uzavřené školy. Místní nedostatek pracovních sil také údajně poukázal, jak dodavatelé zápasí s uspokojením výrobních požadavků, a to díky omezením blokování uloženým vládou.

Typicky by to byla pozitivní zpráva pro Apple, ale s dodavateli vážně zasaženými globální zdravotní krizí nebyla společnost schopna udržet zásoby iPad‌‌ dostatečné, aby uspokojila zvýšenou poptávku.

Přečtěte si také:  iPhone bude brzy schopen nahradit počítače Mac. Realita, nebo nesmysl?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz