Haze:Velice oblíbená aplikace pro předpověď počasí ve vašem iPhone.

Společnost Robocat si pro nás připravila zajímavou aplikaci pro předpověď počasí, HAZE. Aplikace je určena zejména pro iPhone. Udělejme si tedy krátkou prohlídku této aplikace. Po spuštění aplikace se dostaneme v podstatě do hlavního prostředí aplikace. Jako první se nám ukáže teplota. V horní liště můžete vidět jaká bude teplota v následujících pěti dnech. Uprostřed nás upoutá kolečko ve kterém nalezneme teplotu v této určité chvíli, dni. Ovšem toto kolečko ukrývá další informace. Pokud se kolečka dotkneme, rázem na nás vyskočí pár dalších koleček. Vezmeme to po směru hodinových ručiček.

haze_fanapple

Kolečko Feels by nás mělo informovat jakou teplotu by člověk měl opravdu pociťovat. Další ukazatel nám říká, jakou rychlostí vane vítr. Samozřejmě nesmí chybět ani směrovka, která nám pro změnu říká, jakým směrem vane vítr. Jako dvě poslední kolečka tu máme Low a High. Ovládáte-li trochu angličtinu, pak jistě víte, že se nejedná o nic jiného, než nejnižší a nejvyšší denní teplotu. Jestliže se podíváme do pozadí aplikace, spatříme malé vlnky. Přímo v aplikace se samozřejmě pohybují (ukážeme si ve videu k této aplikaci). Vlnky nám v tomto případě teploty naznačují, že zítřejší teplota bude nižší, chladnější. Tedy platí, že pokud se vlnky pohybují směrem dolů, zítřejší teplota klesne, jestliže se pohybují směrem nahoru, teplota bude vyšší.

haze2_fanapple

Jistě jste si všimli tří koleček ve spodu. Ty slouží k přepínání mezi ukazateli. Na obrázcích výše jsme měli vybráno kolečko s teploměrem, ukazatel teploty. Nyní se podíváme na první záložku, sluníčko. Zde by jsme se měli dozvědět, kolik hodin z celého dne bude svítit sluníčko. Myslí se ovšem přímé zářezní, bez mraků. V horní liště opět vidíme předpověď na pět dní. Tentokrát nás ale neinformuje o teplotě ale o slunečním záření za den. Hlavní kolečko lze samozřejmě opět rozkliknout. V tomto případě na nás čeká opět 5 menší koleček. Vezmeme-li to po směru ručiček, první kolečko UV by nás mělo informovat o úrovni UV zářezní. Položka Clouds podává informace o oblačnosti v určitý den v %. Kdo opět umí trochu angličtinu zjistí, že položky Sunrise a Sunset nás budou informovat o času východu (Sunrise) a západu (Sunset) slunce. Poslední kolečeko je zpracováno graficky a ukazuje nám, jestli bude jasno, zataženo apod. V pozadí nám opět probíhají vlnky. Nyní říkají jestli bude další den svítit sluníčko více či méně. Opět platí pravidlo směru pohybu vlnek.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Aby naše prohlídka ukazatelů byla kompletní, přesuneme se na poslední stránku, kapičku. Zde se dovíme vlhkost dne. Hlavní kolečko nám ukazuje vlhkost dne v %. Znovu můžeme kolečko rozkliknout. Nyní na nás čekají pouze čtyři menší kolečka. Ukazatel cm by měl říkat, kolik cm srážek napadá. Položka Humidity je již zmíněná vlhkost. V předposledním kolečku mbar nalezneme informaci o tlaku. Poslední grafické kolečko s deštníkem nás upozorňuje na srážky. Otevřený deštník znamená srážky (děšt, sníh…) a zavřený deštník znamená, že v daný den žádné srážky nebudou. Tím ale naše prohlídka aplikace nekončí. Aplikace nabízí pár další možností, které si samozřejmě ukážeme. V každé stránce, které jsme si ukázali výše, máte možnost posunout obrazovku směrem dolů. Pokud tak učiníte, aplikace vám ukáže město a stát ve kterém se nacházíte a pro které platí předpověď počasí. Můžete si všimnout také malého obloučku uprostřed nad názvem města. Pokud obrazovku stáhnete úplně, aplikace vás přepne do nastavení aplikace.

V menu nastavení máme celkem 9 možností. První možnost Sound, nám umožňuje vypínat zvuky nebo naopak zapínat zvuky aplikace. Units přepíná mezi stupněm Celsia a stupněm Fahrenheita. V nabídce Themes nalezneme menší škálu barevných témat pro aplikaci. Tilt Control nám nabízí možnost přepínání mezi ukazateli nakláněním telefonu. V další nabíce Support nalezne vše, co se týká podpory (kontakty, webové stránky výrobce…). Samozřejmě nesmí chybět možnost Share, sdílení na Twitter, Facebook nebo třeba možnost zaslání na email. Další částí je Rate, kde můžete ohodnotit aplikaci. Předposledním je Play Intro. Tato možnost je něco jako návod na aplikaci, který vám ukáže jak ji ovládat. Poslední položkou je Gift, který vám umožní aplikaci darovat svému známému jako dárek.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

Aplikaci Haze si za částku $2.99 můžete koupit přímo na iTunes App Store.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz