Grafický výkon nového iPadu je obrovský! V testu překonal i Macbook Pro.


Společnost Apple představila již mnoho modelů multimediálních tabletů s označením iPad, přičemž v posledních několika letech se soustředí na profesionální uživatele, kteří vyžadují od přenosného zařízení maximální výkon. V letošním roce jsme se dočkali nového modelu, který nabízí úhlopříčku displeje 10,5 palce, přičemž loni na konferenci ukázal tablet s 9,7″ displejem. Ten se může taktéž pochlubit skvělou konfigurací.

Když se zaměříme na komponenty, které Apple umístil do posledního modelu, je na první pohled jasné, že na takovém zařízení nebudeme pouze sledovat filmy, nebo prohlížet e-maily. Zahraniční web Barefeats tedy porovnal výkon letošního iPadu s poslední generací MacBooku Pro a výsledek vás rozhodně překvapí. Testy proběhly v Geekbench 4 a GFXBench, přičemž otestovány byly jako procesory, tak výkon grafických čipů. Co se týká výpočetního výkonu procesorů, zvítězil MacBook Pro avšak v grafickém výkonu jej překonal právě 10,5″ iPad Pro.

Zdroj: Barefeats.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz