Facebook chystá souboj s Applem. Plánuje konkurovat platformě iMessage.

V minulosti jsme vás několikrát informovali o tom, že se chystá Facebook Inc. sjednotit své komunikační kanály, konkrétně se jedná o Messenger, WhatsApp a Instagram Direct. Pokud se plánované změny opravdu uskuteční, pak bude úplně jedno, prostřednictvím které sociální sítě vaší zprávu odešlete a v jaké bude adresátovi doručena. Facebook se chce stát světovou jedničkou především v odvětví one-to-one komunikace a vyšachovat ze hry konkurenční iMessages.

Podle slov Marka Zuckerberga se nyní bude jeho tým soustředit zejména na zabezpečení a ochranu soukromí uživatele, zároveň chystá výrazné zlepšení komunikačního systému a plánuje konkurovat čínskému Wechatu. Válku vyhlásil také Applu a jeho aplikaci iMessages pro odesílání zpráv. Nicméně nejedná se o obyčejný komunikátor. Pomocí aplikací pro iMessage můžete v konverzaci spolupracovat s ostatními, zdobit zprávy nálepkami, sdílet hudbu a dělat další věci, aniž byste opustili Zprávy. Novými funkcemi, vylepšením a jednodušší správou se bude snažit přetáhnout všechny klienty pod svá křídla.

Co se týká statistiky používání, podle průzkumů využívá v klíčových zemích, jako jsou Spojené státy ke komunikaci nejvíce klientů právě aplikaci od Applu. To potvrdil i šéf Facebooku, Mark Zuckerberg, přičemž doplnil, že je společnost Apple stále o krok před nimi. Sjednocení služeb však nabídne o mnohem více možností, mezi které patří například možnost objednat si jídlo, přivolat taxi službu, nebo komunikovat s úřady. Rozhodně se máme na co těšit!

Výsledek obrázku pro facebook vs apple

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz