Dvě strany informací. Jak si doopravdy vede iPhone X?

Zahraniční média se snaží přilákat pozornost čtenářů zprávami týkajících se ukončení výroby iPhone X, nebo třeba slabými prodeji ve světě. Stejně tak, jako by konkurenční zdroje útočily na svého soupeře v jiném odvětví, situaci se nevyhne ani kalifornský gigant. V posledních několika týdnech slyšíme z každé strany o tom, že jsou prodeje revolučního telefonu katastrofální..

Když se však zaměříme na prodejní čísla blíže, zjistíme, že se telefonu nevedlo vůbec špatně, přestože většina analytiků očekávala větší zájem.Podle informací se podařilo prodat více než 7 milionů kusů iPhone X v Číně, což je docela slušné. iPhone X je zajímavým produktem, který přináší mnoho nových funkcí a úprav, avšak marketingová strategie se společnosti Apple v září na konferenci nepovedla. Do prodeje totiž pustila dvojici iPhone 8 a iPhone 8 Plus, přičemž dostupnost „Xka“ byla minimální a tak se mnoho zákazníků rozhodlo pořídit si loňský model s bezdrátovým dobíjením a skleněnými zády.

Možná z tohoto hlediska se předpokládaný zájem o několik procent snížil. I přes tento nedostatek se však iPhonu vede poměrně dobře, přičemž Apple na včerejší konferenci oznámil finanční výsledky a první fiskální čtvrtletí roku 2018. Podle Tima Cooka překonal iPhone X jeho očekávání a od listopadu se stal nejprodávanějším iPhonem po světě. Poznamenal také, že trojice loňských modelů vygenerovala v porovnání se staršími modely nejvyšší tržby, přičemž se mu povedlo prodat 77,3 milionů kusů iPhone. Tim Cook také poznamenal, že si mnoho uživatelů chválí ověřovací bezpečnostní systém Face ID, přičemž na otázku, zda se chystá rozšířit nabídku v podání této technologie neodpověděl.

Zdroj: MacRumors


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz