Downgrade: Jak se vrátit zpět z iOS 13 na osvědčený iOS 12?

Od oficiálního vydání operačního systému iOS 13 uplynulo méně než týden a internet je již plný negativních recenzí, kdy uživatelům jejich zařízení funguje pomaleji, než dříve, mají problém s výdrží baterie, nebo je postihla jiná nepříjemnost. Pokud nechcete provést reinstalaci, nebo počkat na opravný balíček, pak pro vás máme dobrou zprávu. Prozatím totiž Apple podepisuje starší verzi a v tomto článku se dozvíte, jak vrátit vaše zařízení na verzi iOS 12.4.1. Čtěte dál…

Můžete se snadno a rychle vrátit zpět do iOS 12.4.1 bez ztráty dat za následujících podmínek: Máte zálohu vytvořenou v systému iOS 12. Váš současně používaný iPhone se systémem iOS 13 se může alespoň spustit a nemrznout při startování. Pokud váš čerstvě aktualizovaný iPhone přešel do cyklického restartu, neopustí bezpečný režim, nespustí systém a máte pouze zálohu se systémem iOS 13, nemůžete se bohužel vrátit zpět do systému iOS 12 bez ztráty dat. Pokud se pokusíte obnovit zálohu z novější verze systému iOS na starší, pravděpodobně se zobrazí chyba s nemožností obnovit.

Co musíte udělat, abyste vrátili svůj oblíbený iOS 12.4.1 do iPhonu: V první řadě navštivte stránky ipsw.me, odkud si stáhnete potřebný software. Ve výběru produktu klikněte na iPhone a poté vyberte svůj model. Některé se vyskytují ve dvou formách – GSM a Globální. Pokud jste si koupili telefon v českém oficiálním maloobchodě, vyberte možnost Globální.

Postup je následující. Vaše iOS zařízení by mělo být minimálně z 50% nabité, aby nedošlo při instalaci k vypnutí, což může způsobit velké potíže s obnovením. Následně spusťte na vašem počítači aplikaci iTunes a přejděte do sekce s připojeným zařízením. Ve Windows podržte klávesu Option nebo Shift a klikněte na Aktualizovat. Pokud iPhone zamrzne, nespustí, nebo neodmítne iOS 13 jiným způsobem, pak klikněte na „Obnovit“ místo „Aktualizovat“. V takovém případě získáte čisté zařízení s továrním nastavením.

Výsledek obrázku pro itunes aktualizace systemu

Pokud tato volba funguje a objeví se nové okno s nabídkou, pak vyberte stažený soubor s firmwarem iOS 12.4.1 a počkejte na dokončení procesu. Stáhněte si zálohu iPhone z iCloud. Pokud vše proběhne podle plánu, na konci procesu obdržíte zařízení se všemi daty, fotografiemi a aplikacemi na iOS 12.4.1 v době zálohy. Nyní můžete vypnout automatickou aktualizaci a čekat na plně stabilní operační systém. Před každou aktualizací firmwaru nezapomeňte zálohovat.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz