Dodavatelé Applu budou při výrobě používat energii z obnovitelných zdrojů.

Apple je již jednou z nejzelenějších technologických firem na planetě. Kalifornský gigant nyní učinil významný pokrok směrem ke svým dodavatelským řetězcům. V poslední tiskové zprávě, která byla zveřejněna ve čtvrtek oznámil mluvčí společnosti, že v podstatě zdvojnásobil počet dodavatelů, kteří se zavázali k využití 100% obnovitelné energie ve svých výrobních procesech. Čtěte dál..

Seznam dodavatelů, kteří tento závazek učinili, je poměrně dlouhý, ale obsahuje několik významných dodatků. Najdeme zde například známý Foxconn, Wistron či Pegatron, což jsou primární partneři pro montáž jablečných produktů. Dále se do boje proti klimatickým změnám zapojil Taiwan Semiconductor, který vyrábí TSMC čipy. Nechybí ani Corning Gorilla, Luxshare, Quanta Computer či Finistar, která poskytuje moduly pro Face ID.

Tento krok je obzvláště důležitý, protože jak uvádí Apple, výroba komponentů tvoří asi 74 procent uhlíkové stopy společnosti, tedy suma vypuštěných skleníkových plynů do ovzduší. Nicméně od loňského roku jsou všechna zařízení – jako datová centra, kanceláře a Apple Campus využívány pouze zelenou energií. S dalšími přísliby v oblasti zelené energie společnost Apple očekává, že do roku 2020 dodá do svého dodavatelského řetězce zhruba pět gigawattů obnovitelné energie.

Výsledek obrázku pro apple green energy


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz