Dočkáme se evoluce? Apple vyvíjí iPhone bez výřezu na displeji.

Již před dvěma lety představil kalifornský gigant limitovaný iPhone X. Někteří byli překvapení vysokou počáteční cenou, jiní pochybovali o výhodách technologie Face ID. Nejvíce se však diskutovalo nad netradičním výřezem obrazovky, který ukrýval potřebné snímače, sluchátko a přední kameru. Výřez na displeji lze samozřejmě jen stěží nazvat estetickým řešením, ale v té době to byla jediná možnost, jak  na přední panel smartphonu umístit pokročilé senzory TrueDepth.

Technologie se však neustále vyvíjí a nyní má společnost Apple k dispozici metodu, která vám umožní přesunout všechny potřebné senzory Face ID přímo pod obrazovku. Jak informují zahraniční portály, Apple je připraven opustit výřez na displeji iPhone a má k tomu veškerou potřebnou technologii. To je nepřímo naznačeno novým registrovaným patentem. Tento dokument popisuje miniaturní komponenty Face ID a přední kamery, které lze integrovat přímo pod obrazovku. Aby senzory mohly zachytit světlo, budou v matricovém substrátu použity malé díry, jejichž velikost je tak malá, že je nelze vidět pouhým okem. Tyto oblasti však budou stačit pro řádný provoz technologie proprietárního rozpoznávání obličeje.

Toto není jediný patentovaný vývoj Apple v tomto směru. V rukávu má další technologii, která může být použita v budoucích iPhonech. Hovoříme o inovativní matici, která se může v určitých oblastech stát průhlednou, což umožní senzorům TrueDepth přečíst všechny potřebné informace. Je samozřejmě příliš brzy mluvit o jakémkoli průlomu – veškerý vývoj je popsán pouze na papíře. Mimochodem, stejný princip již nabízí čínská společnost u svých prototypů smartphonu, jenž představila na konferenci MWC 2019.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz