D-Link Omna 180 CAM HD: Mějte domácnost pod dohledem!

V několika posledních letech se řada výrobců soustředí na chytrou domácnost, tedy produkty, které ve vašem domě či bytě můžete ovládat prostřednictvím telefonů či tabletů. Jedná se o velmi užitečnou funkci, prostřednictvím které můžete sledovat teplotu v místnosti prostřednictvím aplikace, ovládat osvětlení či různé další elektronické spotřebiče a to v některých případech i pokud nejste zrovna doma. Nejvíce populárním odvětvím však začíná být zabezpečení, kdy kromě chytrých zámků přichází na trh také domácí kamery s živým přenosem obrazu. Takovým příkladem je právě testovaný model D-Link Omna 180 CAM HD, který má určitě co nabídnout a stane se vašim skvělým pomocníkem!

Takových kamer je na internetu velké množství, lze sehnat produkt za pár set korun, pokud však hledáte něco kvalitnějšího – pak je třeba si připlatit klidně i desítky tisíc. Ideální volbou je právě D-Link, který kromě skvělého obrazu, řady funkcí a pěkného designu nabízí také podporu Apple HomeKit, prostřednictvím kterého můžete kameru integrovat do celé vaši chytré domácnosti a překvapí vás také velmi citlivé pohybové čidlo.

Krátké představení, rozbalení, prezentace

Pokud se budeme soustředit na balení produktu, zařízení je uloženo v elegantní, papírové krabičce, přičemž obsahuje ty nejzákladnější věci. Uvnitř tedy objevíme síťový adaptér s koncovkou MicroUSB, prostřednictvím kterého se kamera napájí. Dále můžeme najít uživatelský manuál, jak zařízení používat. Nastavení je však velmi jednoduché. Samotný produkt pak vypadá opravdu dobře a zapadne do každé domácnosti, konstrukce je totiž opláštěna hliníkem a váleček v podání kamery je menších rozměrů. Dejte si ale pozor na zahřívání, zařízení je tedy lepší mít někde volně položené, osobně jsme se setkali se stejným problémem. Na přední části tedy najdeme 180-stupňový objektiv, který dokáže pořídit záznam až v rozlišení 1080p – velkou výhodou je také noční vidění, které snímá perfektně. Na spodní straně se nachází slot pro MicroSD paměťovou kartu (kterou využijete v případě uchování starších záznamů). Dále pak už objevíme pouze resetovací tlačítko, které poslouží v případě, že chcete připojit D-Link Omna k jinému zařízení.

 

Používání, Apple HomeKit, aplikace OMNA

Po vybalení a připojení kamery do elektrické síťě můžete začít produkt používat. Na přední straně najdeme LED diodu, která vás informuje o aktuálním stavu. V první fázi bude LED dioda blikat oranžově. Stáhněte si z App Store aplikaci OMNA D-Link, která vás provede kompletním nastavením, včetně integrace do Apple Home Kit. Pokud svítí kontrolka zeleně, zařízení je připravené. Jakmile proběhne párování s vaší domácností, spustí se živé přehrávání. Kamera disponuje vlastním mikrofonem a reproduktorem. Pokud tedy chcete spustit zvuk, poslouží k tomu funkce ve spodní nabídce. Stejně tak můžete zapnout mikrofon a prostřednictvím kamery mluvit do prostředí vaší domácnosti, ať už jste kdekoliv. V nastavení si pak můžete nahrát novější firmware, aktivovat noční vidění, nebo třeba skrýt stavovou kontrolku, aby nikdo nevěděl, že právě natáčíte.

Přehrávání archivních záběrů: Pokud máte v Omna 180 vloženou paměťovou kartu, můžete si přehrávat přes aplikaci všechny záběry. Stačí kliknout v levém horním rohu na roletku > Příslušenství. Následně použít funkci Přehrávání SD a vybrat si určitý datum a čas.

Pro správu dobře poslouží také Apple Home Kit (Domácnost), tedy předinstalovaná aplikace ve vašem iPhonu. V této aplikaci si můžete zjistit, zda byl detekován pohyb a zobrazit si bližší informace. Pokud máte kamerku ve více místnostech, můžete se mezi nimi jedním kliknutím přepínat. Je však třeba poznamenat, že pro automatizaci (ze vzdáleného prostředí) je třeba použít Apple TV, nebo iPad. Tímto získáte možnost ovládat příslušenství na dálku. Zařízení jsme testovali v kanceláři, přičemž 180-stupňový záběr pokryje téměř celé prostory. Noční záběr se přepíná automaticky, podle toho, jestli je nízká hladina osvětlení v pokoji. Pokud tedy chcete mít svou kancelář, nebo domácnost pod kontrolou, rozhodně se jedná o skvělého pomocníka, který potěší zejména kvalitním záběrem, pohybovým čidlem, nočním viděním, podporou SD karet a příjemnou cenou.

Co bychom však vytknuli je nutnost zapojení iPadu či Apple TV do domácnosti, abyste mohli sledovat svou kancelář ze vzdálených míst. Dále pokud vám někdo kamerku odcizí, přijdete tím o všechny záběry. Rozhodně chválíme design, velikost a podporu Home Kitu. D-Link Omna 180 CAM můžete zakoupit zde.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz