Consumer Reports: Co uživatelé na iPhone Xs nejvíce oceňují?

Zahraniční portál Consumer Reports zveřejnil během včerejšího večera kompletní přehled a výsledky z testování iPhone XS a XS Max, přičemž prozradil, co uživatelé na letošních novinkách nejvíce oceňují. Podle CR je „nejvýraznějším zlepšením“ v tomto roce životnost baterie, zatímco technologie hlavních fotoaparátů je „trochu lepší“ než u předchozích modelů. Stále však nemohl iPhone XS vytěsnit konkurenční Galaxy Note 9. V čem stále společnost Apple chybuje? Čtěte dál…

Velmi překvapující informací je, že Consumer Reports tvrdí zcela opačné informace, než dřívější testy z Tom´s Guide týkající se životnosti baterie. Apple tvrdí, že iPhone XS by měl vydržet o 30 minut déle než iPhone X, zatímco iPhone XS Max by měl nabídnout až o 90 minut delší výdrž. Právě dřívější testy ukázaly, že nová zařízení nedokáží vyhovět těmto očekáváním, Consumer Reports tvrdí přesný opak. Ve svém testování používá Consumer Reports „roboticky naprogramovaný mechanismus, aby se telefon choval stejně, jako při běžném používání uživatele, což je daleko věrnější způsob testování.

IPhone XS

Jak uvedl ve svém prohlášení, při testování vydržel iPhone Xs více než 24 hodin, zatímco větší model Xs Max o dvě hodiny déle. To je velký krok od výkonu, který nabídl loňský iPhone X. Nicméně při dobíjení v porovnání s konkurencí Apple nepřekvapil, navíc pokud chcete rychleji dobíjet, musíte si pořídit 5W USB-A adaptér, který není součástí. Dobíjení z 0 do 100% trvalo iPhonu Xs přesně 195 minut, většímu modelu pak 210 minut, zatímco Note 9 zvládne stejné dobití za 105 minut.

Uživatelé si taktéž chválí vylepšený portrétový režim, přičemž celkově nové iPhony nepředstavují výrazný výkon v oblasti fotoaparátu. Za zmínku určitě stojí nová generace procesorů Apple A12, které mají vliv na rychlost, ale samotnou výdrž zařízení. Nakonec Consumer Reports dává prémiovému iPhonu XS Max celkové skóre 82. Konkurenční Galaxy S9 má pak celkové skóre 81 a nejnovější Note 9 o dva body více.

Použité iPhony pořídíte na www.MacBookarna.cz


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz