Co očekáváme od watchOS 6? Nové ciferníky a hlubší integraci macOS.

V minulém týdnu se na zahraničních stránkách objevil přehled nových funkcí, které údajně objevíme v operačním systému iOS 13. Tradičně bude nová aktualizace představena na vývojářské konferenci WWDC 2019 již příští měsíc, přičemž se dočkáme také sestavení watchOS 6 a macOS 10.15. V tomto článku se však budeme soustředit na chytré hodinky Apple Watch a jejich softwarové vylepšení. Čtěte dál…

Jak již bylo zmíněno v odstavci výše, společnost Apple nabídne první pohled na vylepšený watchOS již za pár týdnů na konferenci Worldwide Developers Conference, přičemž můžeme v ten stejný den očekávat dostupnou beta verzi pro vývojáře. Pro veřejnost pak bude k dispozici v průběhu září. Jednou z nejoblíbenějších změn u každé aktualizace systému watchOS jsou nové ciferníky. V předchozím sestavení watchOS 5.2.1 přidal pouze jeden nezajímavý motiv, přičemž letošní verze jich má nabídnout o mnohem více.

Bloomberg tvrdí, že Apple má připraveno několik zajímavých návrhů, které přijdou s watchOS 6. Bude se jednat například o variantu „X-Large“ která zobrazuje „jumbo čísla v různých fontech a barvách“ přičemž za zmínku stojí také „California“ kombinující římské a arabské číslice v klasickém designu hodinek. Ciferník „Infograph Subdial“ bude obsahovat „rozsáhlejší pohledy na služby jako burzovní graf nebo počasí“. Kromě toho se můžeme těšit na možnost přehrávání audioknih, měření vnějšího hluku nebo data o srážkách.

Rozšíření ověřování Apple Watch na Macu

funkce watchOS 6

Zahraniční portál 9to5Mac nedávno oznámil, že operační systém macOS 10.15 bude zahrnovat lepší integraci s hodinkami Apple Watch. V současném okamžiku můžete svůj počítač prostřednictvím hodinek odemknout, nicméně v budoucnu bude možné ověřovat další operace, které každý den pravidelně provádíte.

Podrobnosti zůstávají prozatím nejasné, ale je možné, že všechny autentizační mechanismy, které se v současné době spoléhají na Touch ID na počítačích Mac, mohou být ověřovány pomocí Apple Watch. Jednou z dalších nových funkcí watchOS 6 bude údajně aplikace App Store přímo na Apple Watch. V současné době je služba WatchOS App Store skrytá v aplikaci Apple Watch na iPhonech a iPadech.

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz