Co nám společnost Apple neřekla při prezentaci nového iPhone 11?

Začátkem týdne proběhla mediální konference Keynote, na které představila společnost Apple trojici nových modelů iPhone. Jedná se konkrétně o iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, které disponují především odlišně umístěným fotoaparátem. Nicméně přednáška byla poměrně rychlá a nebyl čas popisovat všechny funkce jednotlivých smartphonů. Přestože zabrali více času než všechny ostatní nové produkty dohromady, některé informace musely zůstat ponechány v dohledu. Pojďme se společně podívat na zajímavosti, které nám Apple nesdělil.

Jak to bude s technologií 3D Touch u nových modelů?

Jak předpovídaly poslední úniky, letos Apple navždy pohřbil technologii 3D Touch. Z tohoto důvodu nyní chybí mezi komponenty modul odpovědný za rozpoznávání zesílených dotyků u nejlevnějšího modelu iPhone 11, ale také v pokročilejších verzích iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Hardwarová komponenta byla nahrazena softwarovou technologií s názvem Haptic Touch, která vám umožňuje simulovat známá gesta pro uživatele. Můžete tak vyvolat místní nabídku aplikací, zobrazit obsah odkazů a rychle odpovědět na zprávy.

Výsledek obrázku pro iphone 11

Napájecí adaptér. Konečně změna!

Jak se předpokládalo, nakonec Apple vybavil nový iPhone výkonným 18 W napájecím adaptérem, což není špatné, protože většina ostatních dodavatelů má omezenou paměť na 15 nebo dokonce 12 wattů. Přesně stejný zdroj napájení přichází s iPady Pro 2018, které mají nesrovnatelně větší baterii. Díky němu lze iPhone 11 Pro dobít až 50% za pouhou půl hodiny. Základní model iPhone 11 stále přichází se starým 5W napájením.

Kam zmizelo technické označení telefonů?

Další zajímavostí, která nás při prezentaci překvapila je technické označení. Podívejte se na zadní stranu nového iPhonu. Pod symbolem jablka totiž úplně chybí označení „iPhone“ a všechny druhy symbolů, zkratek a poštovních štítků potvrzujících certifikaci, dostupnost povolení k prodeji zařízení a dokonce i zákaz házet produkt do koše. Naštěstí se letos designéři Apple rozhodli, že nový iPhone trošku upraví, pokud se zbaví přebytečného označení. Výsledkem je zcela čistý zadní panel, který vypadá vcelku dobře.

Vylepšení technologie Face ID. Jak to vlastně bude?

Kamera v nejnovějších zařízeních iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max, která je zodpovědná za rozpoznávání obličeje, nyní pracuje nejen o 30% rychleji než dříve, ale je schopna identifikovat uživatele i v úhlu 45 stupňů. To znamená, že vás smartphone rozpozná a odemkne systém, i když třeba leží na stole. Předchozí generace Face ID nebyla tak zručná, vyžadovala, aby zařízení bylo během skenování umístěno téměř rovnoběžně s obličejem, což nebylo vždy možné. Rozhodně se jedná o skvělé vylepšení!

Výsledek obrázku pro iphone 11 Pro

Další technické údaje, jako hmotnost?

Apple se rozhodl, že tomu nebude věnovat pozornost při prezentaci, ale váha nového iPhonu ve srovnání s modely předchozí generace se poněkud zvýšila. Nyní iPhone 11 Pro váží 188 gramů oproti 177g u iPhone XS a iPhone 11 Pro Max váží 226 gramů proti 208 pro iPhone XS Max. Je zřejmé, že nárůst hmotnosti je způsoben přítomností dalšího kamerového modulu při navrhování nových produktů, jakož i zvýšením kapacity vestavěné baterie, která jim umožňuje pracovat o 4-5 hodin více, než jejich předchůdci nabízeli.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz