Co dělat když ztratím, nebo mi je ukraden iPhone?

Co dělat když ztratím, nebo mi je ukraden iPhone? Jedná se o velice nepříjemnou věc, ale stala se již asi každému. Jdete večer po oslavě z klubu, sednete do noční tramvaje, usnete a když se probudíte, saháte do kapsy a ejhle, kde mám telefon? Orosí se Vám čelo, projede mráz po zádech, jenomže posilněni alkoholem uleháte do postele a v duchu si říkáte: to vyřeším ráno, určitě sem ho jenom nechal v baru, kde ho nechali barmani v trezoru a já se pro něj zastavím. Po probuzení už tak pozitivní nejste a rychle sháníte na Googlu telefonní číslo na včerejší lokál. Barman Vám oznamuje že se předchozí večer žádný iPhone nenašel. Co teď?

Jak najít ztracený / ukradený iPhone?

Společnost Apple je proslavená svojí neprůlomností a perfektním zabezpečením uživatelských dat. Pokud ztratíte, nebo Vám je ukradený iPhone můžete se pokusit zjistit jeho polohu pomocí aplikace Find My iPhone. V této aplikaci se přihlásíte pomocí svého Apple ID. Do aplikace se přihlásíte pomocí následujícího odkazu. Po přihlášení kliknete na velkou ikonku Najít iPhone. Pokud je Váš iPhone připojený k internetu a máte zapnutou službu Find my iPhone, na mapě se Vám zobrazí aktuální poloha Vašeho iPhonu. Pokud bude telefon vypnutý, poloha se Vám bohužel nezobrazí.

find-my-iphone-100612143-large

Co dělat když je můj iPhone vypnutý?

Je-li Vám iPhone vypnutý, je velice malá šance, že se Vám podaří iPhone vypátrat. Jediné co můžete nyní udělat je vzít doklad o koupi od telefonu a zajít na Policii České republiky. Zde nahlásit ztrátu / krádež. Policie České republiky zapíše Váš iPhone do databáze kradených telefonů a Vy můžete mít jistotu, že si z něj zloděj 100% nezavolá. Následně je již na policii České republiky jak bude postupovat.

Jak službu Find My iPhone aktivovat?

Velice často se stává, že uživatelé ani netuší, jak službu Find My iPhone ve svém iPhonu aktivovat, přitom aktivace je velice snadná! Stačí mít přihlášený ve svém iPhonu iCloud účet a postupovat dlé následujících pokynů. Otevřete si Nastavení, zde zvolte iCloud a sjeďte až úplně na konec nabídky, zde budete mít možnost Find My iPhone, nebo také česky Najít iPhone. Službu nastavte na „Zapnuto“.


 

Byl pro Vás článek užitečný? Přečtěte si i předchozí článek Co dělat když chci svůj co nejlépe iPhone ochránit před poškozením? Malá ukázka:

Ochrana iPhonu je u většiny uživatelů na prvním místě, přeci jenom investice do nového iPhonu se může vyšplhat skoro ke třiceti tisícům a rozbít tak drahou věc by mohlo “bolet”. Existuje hned několik způsobů, jak Váš iPhone (ať nový, či použitý) ochránit. Nejvíce samozřejmě záleží na tom, jak se k samotnému iPhonu chováte, pokud Vám upadne z roku třikrát za den, nepočítejte s tím, že Vám něco pomůže. V tomto případě bych doporučil zakoupit radši jiný telefon. Například Nokie nedávno přišla s oživením legendárního modelu, Nokie 3310. Více informací o nové 3310 si můžete přečíst v přiloženém článku. Pokud se o svůj iPhone staráte pečlivě, ale raději byste měli nějakou tu “jistotu”, přináším Vám hned několik nápadů, jak svůj iPhone co nejlépe ochránit… pokračování v přiloženém článku!


 

 


Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně skombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.