Co dělat když zapomenete kód obrazovce na iPhonu či iPadu?

Ležel Váš starý iPhone již nějaký čas v šuplíku, Váš současný se Vám rozbil a potřebujete nyní ten starý, než Vám nový opraví, ale zapomněli jste heslo k úvodní obrazovce? Po několika neúspěšných pokusech na Vás vyskočí hláška: Váš iPhone je uzamčený, vyzkoušejte to za ... Co teď?

Ležel Váš starý iPhone již nějaký čas v šuplíku, Váš současný se Vám rozbil a potřebujete nyní ten starý, než Vám nový opraví, ale zapomněli jste heslo k úvodní obrazovce? Po několika neúspěšných pokusech na Vás vyskočí hláška: Váš iPhone je uzamčený, vyzkoušejte to za … Co teď?

Jako první se pokuste rozpomenout, zdali znáte přihlašovací heslo k iCloud účtu, který je spojený s Vaším starým iPhonem. Jednoduše vše ověříte na iCloud.com. Pokud zde uvidíte přihlášený Váš starý iPhone, můžete přistoupit k dalšímu kroku.

Jako další krok si musíte připravit nabíjecí USB kabel, počítač s nejnovější aktualizací aplikace iTunes. Připojíte starý iPhone do počítače a počkáte, než jej iTunes načtou. Jen co se Vám v iTunes ukáže ikona iPhonu, stačí postupovat podle přiloženého videonávodu.

Pokud je Váš iPhone již v DFU módu, vyskočí na Vás v iTunes ikona Aktualizovat nebo Obnovit. Kliknete na tlačítko Obnovit a nyní vyčkáváte. iTunes automaticky začnou stahovat nejnovější (kompatibilní) verzi iOS pro Váš iPhone. Po stažení se začne software rozbalovat a instalovat. Po celou dobu neodpojujte iPhone od počítače! Po dokončení všech instalací a rozbalení aktualizací Vám naskočí základní obrazovka s uvítacím textem „Dobrý den“.

iphone6-ios9-dobry-den

Vyberete zde jazyk, zemi, připojíte na Wifi a pokud jste měli zapnutou službu Find My iPhone, iPhone Vás požádá o zadání emailu a hesla (Vašeho Apple ID), které bylo spojeno s iPhonem před jeho reinstalací. Po zadání postupujete podle kroků na obrazovce. (Nastavíte Touch-ID atd.)

Upozornění: Při následujícím postupu přijdete o všechna data uložená v iPhonu!


Možná jste nezaregistrovali jeden z našich předchozích článků:

Co dělat když chci svůj iPhone co nejlépe ochránit před poškozením?

Ochrana iPhonu je u většiny uživatelů na prvním místě, přeci jenom investice do nového iPhonu se může vyšplhat skoro ke třiceti tisícům a rozbít tak drahou věc by mohlo “bolet”. Existuje hned několik způsobů, jak Váš iPhone (ať nový, či použitý) ochránit. Nejvíce samozřejmě záleží na tom, jak se k samotnému iPhonu chováte, pokud Vám upadne z roku třikrát za den, nepočítejte s tím, že Vám něco pomůže. V tomto případě bych doporučil zakoupit radši jiný telefon. Například Nokie nedávno přišla s oživením legendárního modelu, Nokie 3310. Více informací o nové 3310 si můžete přečíst v přiloženém článku. Pokud se o svůj iPhone staráte pečlivě, ale raději byste měli nějakou tu “jistotu”, přináším Vám hned několik nápadů, jak svůj iPhone co nejlépe ochránit.

Přečtěte si také:  Jak se změnila rychlost a autonomie v systému iOS 13.4?

Celý článek naleznete v následujícím odkazu!

iPhone 7 tvrzené ochranné sklo!

 


Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně zkombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.