Kritická chyba v iMessage umožňuje vzdáleně hacknout iPhone.

Kalifornský Apple patří dlouhodobě mezi korporace, které se snaží věnovat velkou pozornosti bezpečnosti svých operačních systémů. Ani přes veškeré úsilí však není možné včas identifikovat všechny kritické chyby a zranitelnosti, kterých mohou útočníci využít ve svůj prospěch. Nedávno jsme se o tom mohli přesvědčit na konferenci Black Hat USA, kde několik hackerů zpochybnilo spolehlivost systému iOS.

Možná jste o této konferenci v životě neslyšeli, nicméně hlavním tématem je informační bezpečnost. Black Hat sdružuje lidi se zájmem o ochranu osobních údajů, reverzní inženýrství a společně hledají zranitelnosti operačních systémů. Tentokrát se soustředili na iOS zabezpečení a během konference bylo prokázáno, že iMessage obsahuje několik zranitelných míst, kterých může útočník využít. Hackerům se podařilo najít mezeru k získání úplného přístupu k osobním informacím, včetně zpráv, e-mailů, fotografií a dalších dat. Tato chyba ovlivňuje všechna zařízení s iOS 12 až 12.3.1. Situaci zhoršuje skutečnost, že zranitelnost může být zneužita na dálku, ve skutečnosti po celém světě.

Je třeba zdůraznit, že útočníci mohou tuto chybu využít zcela bez povšimnutí, to znamená, že oběť nebude muset spouštět podezřelé odkazy ani stahovat škodlivé soubory. Celý proces hackování probíhá na pozadí a nevyžaduje žádnou akci ze strany uživatele. Jinými slovy – operační systém, který byl napaden, bude fungovat jako dříve, aniž by ze strany uživatelů vyvolal jakékoli podezření.

Hacker si mezitím bude moci stáhnout vaše osobní údaje ze smartphonu, které mohou obsahovat informace o bankovních kartách, fotografiích, zprávách a dalších důležitých informacích. Pokud se rozhodnete chránit sami sebe, musíte upgradovat na nejnovější aktuální verzi systému iOS 12.4, kde byla tato chyba zabezpečení zcela odstraněna. Podle hackerů jsou všechna tato zranitelná místa v iMessage důsledkem rychlého vývoje aplikace.

Výsledek obrázku pro apple imessage


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz