Část zdrojového kódu systému iOS unikla na GitHub.

Na stránkách serveru GitHub se objevil zdrojový kód pro iBoot, který je součástí operačního systému iOS, přičemž se jednalo konkrétně o verzi iOS 9. Možná si říkáte, k čemu vlastně iBoot slouží, přičemž je součástí různých ověřovacích metod a stará se taktéž o spouštění operačního systému. Jak uvádí AppleInsider, tato utilita zodpovídá například za ověřování podpisů jádra, ale řeší i další prvky, které umožní uživatelům spustit operační systém iOS.

Očekává se oficiální vyjádření ze strany společnosti Apple, jelikož řada bezpečnostních expertů je přesvědčena o tom, že se jedná o pravý zdrojový kód a není vyloučeno, že Apple některé části kódu využívá také u novějších verzí, což by mohlo z bezpečnostního pohledu být velkým rizikem pro uživatele a snadným krokem pro hackery. Apple zřejmě radost mít nebude, jelikož si tento nástroj velmi střežil a veřejnosti nebyl dostupný. Celá část zdrojového kódu se objevila na GitHubu, což je webová služba podporující vývoj softwaru za pomoci verzovacího nástroje Git.

Zdroj: AppleInsider


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz